Ako schudnúť tak, aby ste znova nepribrali

Byť štíhla je jednoducho moderné. Na každom kroku na nás číhajú časopisy vychudnutých krásnych žien. Ťažko povedať, či práve tento typ ženy je prototypom krásy. Dôležité je, aby sa žena so svojou váhou cítila výborne. Mnoho žien už skúsilo rôzne diéty, cvičenia a predchádzajúca váha sa znovu vrátila. Ako teda docieliť štíhli líniu tak, aby sme opäť nepribrali?

 

Čo pomáha vylepšeniu vašej váhy?

Nadváha škodí nášmu zdraviu, dokonca ohrozuje aj náš život. No aj mnohé drastické diéty môžu zapríčiniť zdravotné problémy. Dôležité je, aby sa človek vo svojom tele cítil dobre a urobil všetko preto, aby jeho organizmus fungoval, ako má. Žiaden extrém nie je zdravý, ani príliš nízka váha a ani nadváha. Rozumné chudnutie môžeme podporiť zmenou životosprávy. Rozumnou diétou a lepšou životosprávou možno docieliť veľký úspech. Kto chce schudnúť, musí sa zamerať na nízkokalorické jedlá. Nezabudnúť na veľké množstvo zeleniny a šalátov, namiesto sladkostí a múčnikov uprednostniť ovocie. Konzumácia zeleniny je pri chudnutí obzvlášť dôležitá, pomáha totiž urýchľovať metabolizmus a naprávať krvný obeh.

Treba sa vyhýbať nadmernému pitiu nápojov, pretože aj prebytočná voda v tele tiež spôsobuje priberanie. Najzdravšími nápojmi sú voda a mlieko. Najdrastickejšia diéta je, ak sa mliečne dni nedodržiavajú. Od mlieka sa priberá len vtedy, ak konzumujete jedlá, ktoré majú veľa kalórií. Zo stravy skúste vylúčiť jedlá z bielej múky a cukor. Samozrejme musíte okrem toho zo svojho jedálnička vynechať mastné, sladké a múčne jedlá

Jeden deň v týždni si vyhraďte ako ovocný deň.V tento deň jedzte iba ovocie. Týmto spôsobom môže ten, čo má približne 5 kíl nadváhu, schudnúť ľahko a bez trápenia..

Nezabudnite na pohyb. Najlepšie sú dlhé prechádzky na čerstvom vzduchu. Ak sa dá, nechajte doma auto a choďte peši. Ďalšou skvelou aktivitou je behanie a bicyklovanie.

Horúce kúpele a po nich teplý zábal na potenie majú odtučňovací účinok. Telo sa takýmto spôsobom zbaví prebytočnej vody.

 

Čomu sa treba vyhýbať?

Prehnaným chudnutím si svoje zdravie poškodíte a nepridávate si ani na kráse.

Nesiahajte po „zázračných“ nápojoch či tabletkách na chudnutie, pretože sú plné chemikálií, ktoré môžu poškodiť zdravie.
Vyhýbajte sa alkoholickým nápojom, keďže alkohol spôsobuje priberanie na váhe.
Nebuďte pohodlné, skúste sa čo najviac pohybovať a vyhýbajte sa jedlám, ktoré majú vysoký obsah kalórií.

Zdroj: Anabella