Ako sa starať o vlasy v lete? Vráťte im zdravie a lesk týmito jednoduchými krokmi.

Horúce, letné počasie dáva vlasom poriadne zabrať, nech už sa rozhodnete dovolenkovať kdekoľvek.

 

Slnko, kúpanie v chlórovej alebo morskej vode, vietor a piesok sú totiž pre vlasy extŕemne veľkou záťažou. A ak sa vlasom v lete poriadne nevenujete môže sa stať, že budete na jeseň nemilo prekvapené.

Ako sa teda vyhnúť poškodeniu a vlasom počas leta pomôcť?

 

Ochrana pred UV žiarením
Kúpanie v chlórovej alebo morskej vode či vietor sú pre vlasy veľkou záťažou, no najväčším nepriateľom vlasov je v lete práve UV žiarenie. Pokiaľ nie sú dostatočne chránené, slnečné lúče preniknú cez ochrannú vrstvu vlasu a narušia jeho štruktúru. Veľa problémov svojim vlasom ušetríte, ak budete nosiť šatku, klobúk alebo šiltovku, no ak nechcete mať pokrývku na hlave celý čas, tak sa na leto zásobujte kozmetikou, ktorá obsahuje UV filter. Existujú špeciálne vlasové šampóny, kondicionéry, krémy alebo spreje, ktoré obalia vlas a dodajú mu výživné látky, ktoré zabránia nadmernému vysušeniu. Aj po kúpaní v morskej alebo chlórovej vode treba vlasy správne ošetriť.  Vlasy si vždy dôkladne opláchnite čistou pod tečúcou vodou, aby ste z nich odstránili soľ, piesok, chlór a iné nečistoty a na záver aplikujte vhodný kondicionér. Používajte tiež špeciálne kondicionéry, ktoré už nemusíte zmývať. Vlasom dodajú výživné látky a ochránia ich pred slnkom.

Nepreháňajte to s umývaním
Napriek tomu, že máte pocit, že si vlasy v lete žiadajú zvýšenú frekvenciu umývania, každodenné umývanie vlasov sa neodporúča. Tým, že vlasy umývate pričasto,  nasilu ich zbavujete prirodzenej vrstvy mazu, ktorú si horko ťažko vyprodukovali. Doprajte aj vašim vlasom v lete prázdniny a stavte na suché šampóny. Vlasom dodajú objem, príjemnú vôňu a navyše budú vaše vlasy vyzerať ako čerstvo umyté. Vo chvíli, keď už umývanie nemožno odkladať, siahnite po šampónoch, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre potreby vlasov namáhaných slnkom. A hlavne, dajte pozor na príliš horúcu vodu, pretože rozrušuje vlasový povrch. Vodu používajte vlažnú alebo stredne teplú a na záver si ich opláchnite studenou. Vďaka tomu budú vaše vlasy hladké a lesklé.

Zábaly navyše
Minimálne raz to týždňa by ste mali použiť regeneračnú masku alebo zábal na suché vlasy, ktoré im dodajú hydratáciu a navyše ich aj posilnia. Tie suché majú sklony k lámavosti a krepovatosti, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, zlepší sa tak jej prekrvenie a podporí sa vylučovanie kožného mazu.

Pre krásne vlasy je dôležitá nielen starostlivosť zvonka, ale aj zvnútra. Čiže je dôležitý nielen výber správnych produktov ale aj výber správnych potravín bohatých na vitamíny a minerálne látky. Taktiež môžete siahnuť po výživových doplnkoch vo forme tabliet, a to po vitamínoch skupiny B, C a E, ktoré dodajú vašim vlasom potrebné látky. Vaše vlasy sa vám na konci sezóny rozhodne odvďačia.

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia:
pinterest.com

Galéria: Starostlivosť o vlasy počas opaľovania HAIR IN THE SUN, Sachajuan, 28,00 €, www.beautysecret.sk
Nočná regeneračná kúra na slabé vlasy bez lesku OVER NIGHT HAIR REPAIR, Sachajuan, 36,00 €, www.beautysecret.sk
Parfum a UV ochrana na vlasy PROTECTIVE HAIR PERFUME, Sachajuan 39,00 €, www.beautysecret.sk
Sprej na ochranu vlasov pred poškodením pri úprave teplom THERMAL PROTECTION SPRAY, Sachajuan, 26,00 €, www.beautysecret.sk
Elixír na vlasy Inlight Bio, 49,95€, www.biorganica.sk
Vlasový konicionér Naturalis Bio Home Spa, 19,95 €, www.biorganica.sk
Vlasový šampón Naturalis Bio Home Spa, 19,95 €, www.biorganica.sk
Maska na vlasy s kakaovým maslom Ziaja Cocoa butter, , 3,03€, www.e-ziaja.sk
Regeneračná maska na vlasy Ziaja Natural olive oil, 3,03€,  www.e-ziaja.sk