Ako na hravú a sofistikovanú jedáleň

Zdá sa vám, že je vaša jedáleň vhodná iba k jedeniu a vy by ste ju chceli premeniť na miesto stretávania sa a dobrej nálady? Napísali sme pre vás pár tipov, ako na to.

 

Hlavné je pohodlie

Vytvorte z jedálne miesto, kde sa chcú ľudia schádzať. Vyberte taký nábytok, aby sa posadili a chvíľu zostali. Vyhnite sa tvrdému a nepohodlnému nábytku. Chybu neurobíte so zamatovými stoličkami s mäkkým polstrovaním. Ich jemný povrch poteší aj tú najcitlivejšiu pokožku. Zaujímavým doplnkom je poschodový barový vozík, ktorý dodá retro atmosféru – a nejakú tú plochu navyše pre uloženie pohárov a potrieb pre servírovanie z outletu Zalando Lounge.

 

Pridajte umeleckú výzdobu

Spestrenie priestoru spočíva v maličkostiach – doplnením o zaujímavé umelecké predmety, doplnky a svetidlá. Výrazný luster pôsobí ako umenie a doplnok v jednom.

Zrkadlá umocňujú modernú atmosféru, dodávajú trochu lesku a vytvárajú ilúziu väčšieho priestoru. Ak chcete pôsobilť skutočne zabývane, pridajte trochu zelene a vymeňte klasické kvetináče za moderné stojany alebo závesné kvetináče. Zeleň má upokojujúce účinky  a to je presne to čo chcete (a potrebujete).

 

Stôl elegantne prestrite

Stôl je samozrejme ústredným miestom stretávania a pozornosti. Vytvorte pekný ústredný bod naplnením keramického pudrového ružového džbánu napríklad sezónnou kyticou. Ak sa chcete vyhnúť poškriabaniu alebo zafarbeniu stola, investujte do pekného moderného obrusu.

 

Tapeta pre každú náladu

Veľmi jednoduchý spôsob, ako vytvoriť krásne prostredie, je samolepiaca tapeta. Krása je v tom, že ju ľahko vymeniť, ak budete chcieť v budúcej sezóne iný vzor či farbu. Zo širokej ponuky tapiet si dnes už vyberie každý, žena, muž i deti. Od jemných vzorov až po tie naozaj výrazné.

Zdroj: Martin H.