Krása a kozmetika

Ako často by sme mali navštíviť kozmetické salóny?

Každá žena túži vyzerať krásne po celý deň. Bohužiaľ, nie všetky ženy navštevujú kozmetické salóny pravidelne. Väčšina z nás sa rozhodne pre ich návštevu až vtedy, ak pocítia na tvári či už akné alebo prvé známky stárnutia.

Kozmetické salóny neboli kedysi tak vyhľadávané ako sú dnes. Existuje množstvo kozmetičiek, ktoré svoje povolanie  vykonávajú naozaj starostlivo a dôsledne a snažia sa pomôcť nám a hlavne našej pleti. Ide im hlavne o to, aby sa starostlivo postarali o našu pleť oni, a aby sme sa o svoju pleť starali pravidelne aj v pohodlí nášho domova. Dôležité je, aby sme kozmetické služby vyhľadávali aspoň raz za dva mesiace. Je to síce individuálne,podľa potreby. Všetko záleží od toho, ako veľmi máte unavenú, resp. nedokonalú pleť. To všetko sa odzrkadlí hneď na vašej tvári. Ako sa o ňu staráte vy a ako často si ju dáte ošetriť aj do rúk profesionálov.

Niekto sa narodí s prirodzene krásnou a bezchybnou pleťou, kde kozmetickú starostlivosť vyhľadá možno až v neskoršom veku, ale nájdu sa aj takí, ktorí zavítajú do salónu už v mladšom veku. Všetko záleží od toho, akú máme genetiku a aj to, ako sa staráme o svoju pleť. S tým súvisí najmä pravidelné odlíčenie sa a starostlivosť o pleť v podobe hydratácie s krémom ideálnym pre našu pleť.

Ak ste sa ešte nerozhodli, kedy svoju najbližšiu návštevu v kozmetickom salóne uskutočníte, prediskutujte o tom hlavne s vašou kozmetickou poradkyňou, ktorá vám určite poradí. Diagnostikuje vám vašu pleť, aké krémy by ste mali používať, aby ste vašu pleť príliš nepremasťovali alebo nevysúšali a samozrejme, poradí vám určite aj mnohé triky či chyby ako predísť zlým návykom.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

 

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top