Aké sú najčastejšie mená bábätiek v poslednom období?

Otázku „ako sa bude volať“ si povedia všetky páry, ktoré čakajú príchod svojho potomka. My sme sa pozreli na to, aké mená sú tie, ktoré budú kolovať rokom 2018. Že sú to tie najtradičnejšie mená sa povedať nedá. Veď posúďte samy.

Mená, ktoré sa rodičia v tomto roku rozhodli vybrať pre svoje dievčatá sú napríklad : Ellie, Ella, Mila, Nora, Stella, Thea, Auróra, Ester, Zoe, Amélia, Ada.
K tým tradičnejším typickým slovenským menám zaradili ešte Aničku, Hanku, Zuzku, Emu, Alžbetku, Timeu či Luciu.

K top 10 chlapčenským menám patria opäť nie veľmi typické, cudzinou dýchajúce mená ako : Isaac, Lucas, Jasper, Teodor, Sebastián, Leo, Oliver, Daniel, Alexander, Christopher.
Zo slovenských sú stále v kurze mená ako : Samuel, Andrej, Michal, Lukáš, Martin či Peter.

To, že rodičia sa stále čoraz častejšie uchyľujú k exotickým, zahraničným menám je  najmä tým, že dúfajú, že možno v budúcnosti to budú mať ľahšie, ak by sa odsťahovali do cudziny. Vplyv zahraničia je viditeľný čoraz viac. Vidíme to už aj z toho, ako upadajú do zabudnutia niektoré slovenské mená.

Veríme, že aj napriek prúdu zahraničných mien, ostanú Slováci verní najmä tým slovenským menám. Ktovie, či o pár rokov nebudú trendom práve tie naše mená, ktoré nám dali naši rodičia.

Vy si vyberte hlavne tie, ktoré sa vám páčia, ktoré sú vám niečím blízke a povedzte si ich aj nahlas niekoľkokrát, aby sa vám neskôr nezunovali. Hlavné je, nech vaše ratolesti budú zdravé, šťastné  a žijú v láskou naplnenej rodine.

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock