Aké doplnky nesmú chýbať vo vašom jarnom šatníku?

Možno sa vám zdá, že jar je ešte ďaleko. A to aj napriek tomu, že za oknami to tiež vyzerá skôr na aprílové ako na februárové počasie. Ale najvýznamnejšie módne domy už trendy na jar/leto 2016 dávno ohlásili a to na uplynulých fashion weekoch. Neodmysliteľnou súčasťou každého outfitu sú doplnky. Môžu byť buď čerešničkou na torte, alebo naopak hrať v celom našom zjave prím. Aké sa budú nosiť túto jar?

Náhrdelníky
Veľké výrazné náhrdelníky ešte stále trónia na výslní doplnkov. Nedokázal ich zosadiť ani trend jemných retiazok. Najvýraznejšie náhrdelníky pripomínajúce obruče sme mohli vidieť na prehliadke Chanel. O niečo decentnejšie predstavil Louis Vuitton. Pozornosti rozhodne neuniknú náhrdelníky od Valentina, ktoré boli tvorené imitáciou častí kostí a zubov zvierat. Inšpiráciu tohto trendu môžeme vidieť v pôvodných Afrických šperkoch.

Čelenky
Niekomu tento doplnok pravdepodobne pripomína detské časy. Ja osobne si pamätám na jednu tenkú ružovú (z dnešného pohľadu nevkusnú) čelenku, ktorú som nosila do škôlky. Aj napriek tomu, že ma tlačila ako šľak tak som ju nosila pomerne často. Pripadala som si v nej ako princezná. Dnes sa estetika čeleniek posunula výrazne vpred. Na svojich show ich predstavila Miu Miu, Dolce and Gabanna či Saint Lorent.

Keď ráno nemáte čas originálna čelenka je skvelý spôsob ako vyriešiť tento problém.

Náušnice
Minimalizmus rozhodne nie je v kurze. Naopak platí čím väčšie, tým lepšie. Aspoň čo sa náušníc týka. Pamätajte, že jeden výrazný šperk bohato stačí.

Pripravila: AVE
Zdroj: zoot.sk, www.fashionisers.com, vickysscrapbook.com, www.fashionisers.com, www.glamour.com, www.amritjewelry.com