Krása a kozmetika

Aká by mala byť dokonalá starostlivosť o vaše vlasy?

Štíhla postava, pekné oblečenie a tie krásne vlasy, ktoré sú pre nás, dámy, doslova korunkou na hlave. Niekedy však zanedbávame starostlivosť o ne a to je na nich hneď vidieť. Poradíme vám, ale nie v tom, akú kozmetiku používať, ale ako správne postupovať pri starostlivosti o našu korunku.

Prvým krokom je návšteva u kaderníka. Pretože jedine ten vám dokáže poradiť a aj upraviť vlasy tak, aby ste pri ich úprave nemali veľa starostí, ale práve naopak, aby vaša úprava netrvala dlho. Pri návšteve kaderníka sama môžete posúdiť, či ten, ktorého ste si zvolili alebo ktorého vám niekto poradil, pozná odpovede na vaše otázky a či bol tou správnou voľbou. Ďalším krokom je už len viesť tú starostlivosť aj samy doma do ďalšej návštevy. To, ako často si máme umývať vlasy je každého individuálna záležitosť. Počula som, že niekomu stačí umývanie vlasov raz za týždeň a niekto si ich musí umyť každý druhý deň. Príčinou môže byť aj to, na akú starostlivosť si naša „hriva“ zvykne. Niekedy to možno nie je ani tak o mastiacich sa vlasoch ako o tom, čo chceme tie vlasy naučiť či zapamätať.

Ďalšou zo zásad v starostlivosti je používať dobrý šampón, ktorý by nám zbytočne naše vlasy nepremasťoval. Občas okrem šampónu by sme nemali zabudnúť a dopriať našim vlasom viac a to v podobe nejakej masky alebo kondicionéru, ktorý naše vlasy viac oživí a môžu nám uľahčiť aj naše rozčesávanie. Keď už sme si vlasy umyli, odporúčam, ak to daná situácia dovoľuje, vysušiť ich prirodzene bez fénu. Ak už chceme použiť fén, kulmu či žehličku, aj v tomto prípade musíme naše vlasy ochrániť nejakým sprejom alebo sérom na ochranu pred tepelnou úpravou. Potom už len na konček prsta naniesť nejaký fixačný krém a účes je hotový.

Dbajme na to, aby sme našim vlasom neposkytli príliš veľa „starostlivosti“ v podobe sprejov na vlasy či iným prípravkom, ktoré zbytočne vlasy zaťažia a tým aj skôr premastia. Výnimkou ostáva už len nejaká výnimočná príležitosť, ktorá si to priam žiada, aby náš účes vydržal pevne pokope celú noc.  A tou poslednou radou na záver je návšteva kaderníka aspoň každé 3-4 mesiace. Verte, aj keď sa vám zdá, že sú vaše vlasy ešte  „v pohode“, kaderník vás ubezpečí, že ste prišli v správnom čase.

Tak preto, dbajme na starostlivosť o naše vlasy, pretože tie si všimne človek ak nie na prvý, tak na druhý pohľad určite!

Autor: Miriama L.
Foto: Shutterstock

starostlivosť o vlasy

Click to comment

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

To Top