Ak sa po rozchode ozýva bývalý…

Ste už nejaký ten čas po rozchode, uzrozumené so všetkým, čo sa stalo a v tom príde sms, mail či telefonát od BÝVALÉHO. Situácia sa hneď skomplikuje a spomienky sa razom vrátia. Ako je to možné, že tí expartneri vycítia, kedy je v našej blízkosti nejaký iný muž, alebo kedy sme len skrátka spokojné? Prečo majú potrebu ozvať sa v tom nesprávnom čase?

 

Často sa bývalí ozvú v čase, keď sme sa z rozchodu dostali

Asi každá z nás prežila tie (v tom čase) najkrajšie chvíle s mužom, ktorý bol pre nás všetkým. Vstúpil do nášho života v domnienke, že ostane už navždy. Ale…skončilo to. Tak to skrátka prišlo. Rozchod jedného páru, ktorý kedysi prekypoval šťastím. Stáva sa. Aj rozchody sú súčasťou života. Všetko je predsa ľudské. Aj chyby, ktoré sa vo vzťahu stali, aj nezhody, ktoré prišli a aj nároky, s ktorými do vzťahu vôbec ideme.

Rozchody bolia, pre nikoho nie sú príjemné. Ale človek je tvor silný, žena zvlášť, a tak sa prežije aj rozchod. Ak sa z neho dostaneme, sme o to silnejšie a na predchádzajúci vzťah si s úsmevom na tvári už len rady zaspomíname. Ak sa dostaneme do štádia nových začiatkov, potom je pre nás bývalý vzťah už len jednou spomienkou. No čo v prípade, ak sa nám práve v tom štádiu začne ozývať náš bývalý? Jeho záujem o nás nás len zbytočne zmätie. Čo teda robiť? Naučili ste sa žiť bez neho a on sa z ničoho nič ozve a znova sa o vás zaujíma, či dokonca presviedča o tom, že bez vás už nevie žiť? A práve v tomto období ste v úplnej pohode, nesleduje jeho profil na facebooku, nečítate si po nociach jeho zaľúbené správy z minulosti a najmä na neho nemyslíte. V hlave vám možno napadajú myšlienky o tom, prečo sa neozval skôr, keď ste plakali a boli smutné? Možno ste sa snažili vyslať nejaký signál o tom, že vám chýba, že ho potrebujete a neviete bez neho žiť. No práve vtedy sa nič prevratné nestalo.

 

Vrátiť sa, či ísť ďalej vlastnou cestou?

Nie nadarmo sa hovorí, že „veci“ prichádzajú vtedy, keď to najmenej očakávame. A zrazu sa pokojné štádium vytratí a nič nie je také, aké bolo predtým…Je vhodné uvažovať nad návratom k starej láske, alebo ísť vlastnou cestou?

Ak bol váš expartner vaším vysnívaným mužom, je asi náročné naňho nemyslieť a nenahovárať si, že tentokrát by to mohlo dopadnúť lepšie. Aj keď platí staré dobré pravidlo: „Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš!“ stále konáme intuitívne a podľa seba. Existujú prípady, kedy sa pár rozišiel aj niekoľkokrát a dopadlo to na výbornú. V tomto prípade je podstatné uvedomiť si dôvod rozchodu. Je rozdiel rozísť sa pre prekážky, s ktorými láska nevedela bojovať, alebo pre isté povahové črty, ktoré sme nedokázali rešpektovať. Ak bol váš ex zvodca, je pravdepodobné, že sa to nezmení. Ak ste sa rozišli kvôli vážnejšiemu problému, potom by sme bývalému priateľovi nemali reagovať na jeho odkazy. Každý z vás by mal ísť vlastnou cestou.

Nenechajte sa obrať o nové zážitky s nejakým novým mužom len preto, že sa vám po nejakom čase ozval váš ex. A možno naopak, treba to brať ako obdobie, v ktorom ste len obaja dozreli a viete, čo chcete. Ak sa vám práve v tom čase ozve váš bývalý a vám pri tom podskočí srdce a zrýchli sa vám tep, potom pouvažujte aj nad tým, či ho necháte ísť len kvôli jednej chybe. Nezabúdajte na svoje srdce, ale ani na rozum a ak je ten pravý, tak si k sebe cestu znova nájdete.

Autor: IVA
Foto: http://modobs.wordpress.com