Afirmácia naštartuje vaše úspechy a šťastnejší život

Afirmácia je pozitívne tvrdenie, uistenie, presvedčenie, ktorým zmanipulujete svoju myseľ, nasadí vám okuliare, cez ktoré uvidíte svoj život z úplne iného uhla.

Je to niečo ako autosugescia, pri ktorej psychicky pôsobíte na seba samého, niečo si vsugerujete a uveríte tomu. Pri afirmácii je potrebné, aby ste si nové tvrdenia opakovali tak často a tak dlho, kým si ich nezautomatizujete a nepremeníte ich na realitu.

Povedzme si to na príklade. My, ľudia, máme tendenciu myslieť negatívne, kritizovať sa, byť pesimisti, vzdávať sa ešte pred bojom, ľutovať sa. Ak si už dlhšie hľadáte prácu, nedarí sa vám a vy si neustále opakujete a každému vo svojom okolí hovoríte „nedarí sa mi, nikto sa mi neozýva, nikto mi na moju žiadosť ani neodpovedal, pohovory, na ktorých som bol boli neúspešné, nestojím za nič…“ verte tomu, že sa na tom nič nezmení. Vďaka týmto tvrdeniam vysielate také vibrácie, že by vás nezamestnali ani ako predajcu NotaBene. Takto zdeptaní ľudia nemajú energiu urobiť viac pre zmenu v živote. Vzdali sa skôr, ako niečo skúsili.

Keď však pristúpia k afirmácii, keď negatívne tvrdenia nahradia pozitívnymi, pritiahnu do svojho života toľko pozitívnej energie, že ani na prípadné neúspechy sa nebudú pozerať ako na prehry, ale ako na nasmerovanie iným, úspešnejším smerom. Každý deň, keď sa vaše myšlienky opäť dostanú na tému práca, povedzte si. Som dobrý v (každý si doplní oblasť, ktorej rozumie a v ktorej sa uchádza o prácu), na pohovore som zo seba dal všetko, určite sa mi ozvú, lebo tá práca je pre mňa stvorená a oni ma na tom mieste potrebujú. Vďaka afirmácii vám stúpne sebavedomie, získate stratenú sebadôveru, zocelíte sa a verte tomu, že presne tak vás bude vnímať aj vaše okolie, ako silnú, pozitívnu osobnosť. A ľudia predsa nechcú byť obklopení slabochmi, preto sú úspešní a žiadaní práve silní a usmiatí jedinci.

A aj keď danú pracovnú pozíciu nedostanete, so zmenenou, pozitívnou optikou, vďaka ktorej si budete vedomí svojich schopností, vďaka ktorej sa budete mať radšej a viac si budete veriť, prijmete aj túto správu s väčším pokojom. „Toto mi evidentne nebolo súdené, čaká na mňa niečo lepšie.“ Takto nastavení  nebudete márniť čas plačom do vankúša, využijete ho lepšie, na hľadanie inej práce, na rozvoj svojich predpokladov a schopností.

Afirmácie, pozitívne tvrdenia treba našej mysli dávkovať každý jeden deň a pri každom náznaku negatívnej myšlienky, ktorá by znižovala to, aká ste skvelá a výnimočná bytosť. Vyskúšajte to!

Pripravila: Eva
Foto:
Ingimage

afirmácie
hp photosmart 720