Aby ste sa cítili dobre: Netrápte sa zdravotnými problémami, poradia vám skúsení lekárnici online

Päťdesiattri ročný vdovec Janko donedávna riešil veľmi citlivý a osobný problém. Pred piatimi rokmi mu zomrela manželka a on sa zmieril s myšlienkou, že už zostane sám. Na narodeninovej oslave svojho kamaráta mu ale vstúpila do cesty o pätnásť rokov mladšia kvetinárka Lucia.

 

„S Luciou sme sa začali stretávať najskôr ako priatelia. Čím sme si boli bližší, tým viac som mal strach, že ju v posteli sklamem,“ popisuje Janko svoje obavy. Janko patrí k tým, ktorí si svoje problémy nechávajú pre seba a svoje pocity príliš neventilujú. Nikto z priateľov – ani samotná Lucia – netušili, čo ho trápi. „V jednom článku som videl odkaz na online poradňu v internetovej lekárni MojaLekáreň. Povedal som si, že tam skúsim anonymne napísať. Za monitorom som sa nehanbil, osobne by to bolo oveľa horšie,“ hovorí Janko.

Lekárnička poradila online

Otázka dorazila k Mgr. Pavle Horákovej, skúsenej lekárničke s mnohoročnou praxou, ktorá má na starosti online poradňu v MojaLekáreň.sk. S Jankom rozobrala jeho zdravotný problém a odporučila mu vhodnú liečbu. „Trápil som sa zbytočne, s lekárničkou sme veľmi ľahko a rýchlo našli riešenie,“ pochvaľuje si Janko.

Ľudia sa hanbia riešiť problémy pred ostatnými

Jankov prípad nie je ojedinelý, lekárnici riešia otázky tohto typu denne a sú na ne pripravení. „Ľudia často využívajú anonymitu internetu, pretože nechcú riešiť problémy pred cudzími ľuďmi v lekárni ani u lekára,“ potvrdzuje lekárnička Mgr. Pavla Horáková.
V online poradni spolu s kolegami odpovedá nie len na chúlostivé otázky z oblasti sexuálneho zdravia alebo psychiky. Denne zákazníkom odporúča lieky proti bolesti, proti prechladnutiu alebo aj na poruchy trávenia. Taktiež často ľuďom radí, ako správne medzi sebou lieky kombinovať a ako ich užívať s doplnkami stravy.

Lekárnici majú čas vyhľadávať informácie

Veľkou výhodou online poradni na MojaLekáreň.sk je, že lekárnici pacientom odborne poradia veľakrát vo väčšej miere a komplexnejšie, ako je schopná ponúknuť kamenná lekáreň. Lekárnikom hrá do kariet čas, ktorý majú pri riešení otázok a odporúčaní vhodnej liečby. „Máme čas, a to je dôležité. Môžeme si dohľadať presné informácie alebo sa zdravotným problémom zaoberať dôkladnejšie,“ zdôrazňuje Mgr. Pavla Horáková.

Kvalitná služba poskytovaná zdarma

Online lekárenské poradenstvo je vysoko kvalitná služba, ktorú MojaLekáreň.sk poskytuje zdarma. Neviaže sa k nej povinnosť nákupu. Lekárnici vám zodpovedia otázky do niekoľkých minút, najčastejšie do 3 hodín, maximálne do 24 hodín.

Zdroj: Helena N.