5 dôvodov prečo nosiť bodkované šaty

Bodky sú späť

Ak vám zostali v skrini bodkované šaty po babke je na čase ich znova vyvetrať. Módna 50. rokov je znova IN a hodí sa na každú príležitosť.

Zvýrazňujú ženskosť
Ak si myslíte, že bodky nie sú nič pre vás, ste na omyle. Ručíme vám za to, že akonáhle si vyskúšate tento vzor, zamilujete si ho. Je vhodný pre každý typ postavy a krásne zvýrazní vaše ženské krivky.

Návrat retra
Bodky sa nosili najmä v 50. rokoch v USA. Obľúbené boli najmä na šatách, čelenkách, kabelkách, či nohaviciach. Stačí si nasadiť niečo s bodkami a prenesiete sa do čias hamburgerov a sladkej koly.

Priťahujú pozornosť
Ak obľubujete extravaganciu, alebo chcete skoncovať so štýlom sivej myšky, bodky sú rozhodne cestou ako na to. Bledé farby na žiarivom podklade sú priam pulzujúce a pritiahnu oko každého okoloidúceho.

Vhodné kamkoľvek
Bodky by sa dali nazvať aj klasickým vzorom, keďže nimi nikdy nič nepokazíte. Tento univerzálny prvok môžete zvoliť do práce, rovnako ako na párty. Stále tak budete vyzerať vkusne a neodolateľne zároveň.

Zase v móde
O tom, že bodky dávno nie sú záležitosťou starších dám vás presvedčí fakt, že sú znova v móde. Od 50. rokov bodky zažili niekoľkokrát návrat do módy, avšak tentoraz neobídu ani jeden šatník. Skúsite ich?

Pripravila AVE
Zdroj: asos.com, pinterest.com, zoot.sk, hn2m.com