4 spôsoby ako rozvíjať dieťaťu kreativitu a jemnú motoriku zároveň

4 spôsoby ako rozvíjať dieťaťu kreativitu a jemnú motoriku zároveň

Vyplniť voľný čas svojim ratolestiam aspoň na dve hodiny denne sa môže zdať občas náročné. Hlavne vtedy, keď ich každá aktivita po krátkom čase omrzí a vy môžete znovu vymýšľať ako zamestnať ich pozornosť na hodnú chvíľu.

Drvivej väčšine rodičov v súčasnej dobe práve skrsol v hlave nápad, ktorý by tento problém vyriešil jednoducho, rýchlo a na dlhý čas. Je ním akékoľvek mobilné zariadenie či už ide o smartfón, alebo tablet. Čo však robiť vtedy, keď chcete vytvoriť pre nich plnohodnotný voľný čas a zamerať sa na rozvíjanie ich kreativity a jemnej motoriky popri aktivite, ktorá by ich zaujala?

Ak ste si práve pomysleli, že táto misia je nemožná, mýlite sa! Stačí sa poobzerať po produktoch nemeckej značky Pelikan, ktorá vyvinula štvorstupňový systém písacích pomôcok Griffix®, ktoré slúžia na to, aby si deti osvojili správny úchop a rozvíjali jemnú motoriku vďaka ergonomickému tvaru. Tí najmenší začínajú trénovať s voskovou farbičkou, ktorá ich motivuje k správnemu úchopu tým, že sa na nich pri správnom držaní usmieva smajlík. Prvou kresbou, už nie čmáranicou, ktorá sa reálne podobá na určitý tvar, môže byť práve spomínaný smajlík, ktorého budú mať stále na očiach. Neskôr, keď sa zdokonalia, prejdú na druhý stupeň – ceruzku, následne na atramentový roller, až si napokon osvoja klasické plniace pero. Viac užitočných informácií o rozvoji jemnej motoriky nájdete na stránke www.ucimesapisat.sk. Inou možnosťou ako zaujať ich pozornosť na dlhší čas sú vodové farby. Ťah štetcom rozvíja ich jemnú motoriku a zároveň zažijú zábavu pri tvorbe svojich detských umeleckých diel. V prípade, že ste si práve predstavili galibu na ich oblečení, predovšetkým rukávoch, ktorými si vedia nešikovne rozotrieť ešte nezaschnuté farby, môžete jej predísť zásterou s dlhým rukávom. Ďalším spôsobom z radu produktov značky Pelikan, ktoré sa starajú o rozvoj jemnej motoriky, sú voskové pastelky v podobe myšiek. Upustiť uzdu fantázii môžu šiestimi farbami. Ergonomický tvar ich „núti“ k osvojeniu si lepšieho a správneho úchopu písacích pomôcok. Nožnice Griffix s guľatou špičkou kvôli bezpečnosti sú vo variante pre pravákov i ľavákov. Vystrihovaním rôznych obrazcov sa deti učia nielen trpezlivosti, ale aj dôslednosti.

Zdroj: Veronika B.

 4 spôsoby ako rozvíjať dieťaťu kreativitu a jemnú motoriku zároveň