4 dôvody, prečo používať na upratovanie parný čistič

j.chizhe/Shutterstock.com

Parný čistič je určený nielen pre profesionálov, ale aj na domáce použitie. Čistenie horúcou parou má viacero výhod, ktoré ocení každý, kto túži po hygienicky čistej domácnosti bez zbytočnej námahy.
Prečo všetko by ste mali používať parný čistič?

 

Prečo si zaobstarať parný čistič?

Čistenie parou má viacero veľkých výhod, ktoré upratovanie nielen zjednodušia, ale bude aj efektívnejšie a účinnejšie. Toto sú hlavné dôvody, prečo by mali kvalitné parné čističe dostať šancu aj vo vašej domácnosti.

 

1. Čistenie bez chémie

Akýkoľvek chemický čistiaci prípravok predstavuje riziko pre vaše zdravie aj životné prostredie. Prostriedky s bielidlom alebo čpavkom sú toxické a mnoho ľudí sa im už dávno vyhýba. Aj keď sú dostupné prírodné čistiace prostriedky, ich cena býva podstatne vyššia. Čistenie parou si nevyžaduje žiadne čistiace prostriedky a napriek tomu dokáže zlikvidovať až 99 % baktérii.

 

2. Šetrí peniaze aj čas

Keďže pri čistení parou nepotrebujete žiadne čistiace prípravky, ušetríte slušnú sumu peňazí. Jediné čo potrebujete na vyčistenie špár, kobercov či pelechov pre zvieratá je čistá voda. Okrem toho je čistenie parou rýchle a to aj v prípade odolnejších nečistôt.

 

3. Parný čistič je ideálny pre alergikov

Parné čistenie je vhodné aj pre ľudí s alergiou alebo ekzémom. Jednak sa nepoužívajú chemické prostriedky, a jednak sa pri upratovaní nevíri prach. Dýchacie cesty ani pokožku tak nemá čo dráždiť. Aby toho nebolo málo, parou sa dajú čistiť napríklad aj matrace a zbaví vás aj zvieracích chlpov.

lapsa03/Shutterstock.com

 

4. Odstráni plesne aj odolné nečistoty

Zbaviť sa plesne, ktorá sa usídlila v špárach nie je jednoduché, ale parný čistič to zvládne. Pleseň zabije a tak sa nemusíte obávať nebezpečných mykotoxínov. Ak použijete čistiace prípravky alebo chemikálie, zrejme vás neminie drhnutie a plesne sa aj tak nezbavíte, pretože iba vybledne.

Ako si vybrať parný čistič?

Rozhodli ste dať čisteniu parou šancu? Skôr ako si na Okay.sk pohodlne z domu vyberiete svojho nového pomocníka, mali by ste si ujasniť, čo presne hľadáte. Parné čistite možno rozdeliť na 3 základné typy – ručné, podlahové a mopy, resp. tyčové čističe.

Ručné parné čističe sú ideálne na čistenie ťažko dostupných miest, vyčistíte s nimi aj okná, zrkadlá a menšie plochy. Ich výhodou je cenová dostupnosť a ľahká manipulácia. Nie sú vhodné na čistenie veľkých plôch, keďže majú malý objem nádržky aj nízky výkon. Po čistení je potrebné zotrieť nečistoty.

Podlahové parné čističe pripomínajú vzhľadom vysávač. Používať ich môžete na nielen na podlahy, ale aj na sklá. Tieto typy majú najvyšší výkon aj najväčšie nádržky. Čističe bez nasávania nie sú vhodné na povrchy, ktoré absorbujú vlhkosť. Tyčové čističe sú najlepšie na všetky typy hladkých podláh, ako je lino, vinyl a dlažba. Na drevo sa príliš nehodia kvôli vlhkosti.

Ak si svoj nový parný čistiť správne vyberiete, postará sa o dokonale čistú domácnosť a iné priestory bez chémie, alergie aj námahy.

Zdroj: Marek L.