10 vecí, ktoré by ste nemali robiť ak chcete otehotnieť

chcete otehotnieť

Rada by som sa s vami podelila o pár postrehov, ktoré som zaznamenala počas moje praxe s klientkami, ktoré sa snažili otehotnieť. Sú to najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťajú, keď neprichádza vytúžené otehotnenie, a ktoré často vedú k zhoršeniu celkového  psychického  a fyzického stavu.

Ak chcete otehotnieť, tak toto určite nerobte:

1.Nepravidelnosťchcete otehotnieť
Nepravidelný každodenný režim vedie k zvyšovaniu stresu. Snažte sa vniesť do svojho  života pravidelný režim. Vstávať a chodiť spať v rovnakú hodinu, pravidelne sa stravovať, pravidelne cvičiť a pravidelne oddychovať.

2. Opúšťanie sa
Melanchólia a zármutok nie je stav, ktorý by prospel k otehotneniu. Práve naopak. Nájdite si  aktivity, ktoré vás pozitívne naladia.

3.Izolácia
Ženy, ktoré nemôžu otehotnieť, často samé seba izolujú od priateľov, rodiny, aktivít, ktoré majú rady  a uzatvárajú sa do svojho smútku. Hore hlavu! Tadiaľto cesta nevedie. Dovoľte  samej sebe zmenu. Vyskúšajte nové pozitívne veci, ktoré ste vždy túžili vyskúšať.

4. Porovnávanie sa
„Ona má a ja ešte nie. Kde robím chybu?“ Túto vetu často počúvam od klientok.  Nuž, ani v prírode sa nerodí všetko naraz. Sústreďte sa na samú seba a prestaňte riešiť svoje okolie.

5. Neustále čítanie diskusných fór na internete
Je dobré sa zorientovať, ale nič netreba preháňať.  Namiesto sedenia pred PC sa zodvihnite a urobte niečo pre svoje zdravie a pozitívnu myseľ.

6. Bezmocnosť
Ak uveríte, že sa už nič nedá robiť, tak to tak aj bude. Ak uveríte, že je možná zmena k lepšiemu, tak sa aj tak stane.

7. Pochybovanie o sebe a svojom tele
Ak vy sama sebe neveríte, že môžete otehotnieť, tak potom kto má vo vás veriť? Dôvera vo svoju vlastnú ženskosť je základným kameňom vášho úspechu.

8. Prenášanie hnevu na okolie
Komu to pomôže?  Len to ešte viac zhoršíte. Urobte si každý deň niečím malým radosť. Kúpte si nejakú maličkosť, usmejte sa na seba do zrkadla, prečítajte si dobrú knihu, doprajte si neplánovanú chvíľku voľna, skrátka urobte hocičo, čo vám v tej chvíli urobí radosť.

9. Redukovanie samej seba iba na matku
Rola matky nie je jediná vaša úloha. Ste predsa oveľa viac. Zamyslite sa, nad svojim potenciálom, čím všetkým môžete byť a zatiaľ nie ste?  Športovkyňa, maliarka, spisovateľka, tanečnica, psíčkarka ….?  Čím ste chceli byť, keď ste boli malé dievčatko? Už ste to zrealizovali?

10. Sledovanie sa
To, že sa budete neustále sledovať, či máte príznaky tehotnosti , to nepovedie k ničomu pozitívnemu. Nechajte veciam voľný priebeh. Ale strážte sa, či nerobíte niečo z bodov vyššie.

Viac informácií  nájdete na: http://www.openmind.sk/

 

chcete otehotnieť