Zuzana Haasová predstavuje novinku „Prepáč mi“, v klipe je krajšia ako kedykoľvek predtým!

Zvodná diva v červenom a po boku nový muž! Taká je herečka a speváčka Zuzana Haasová v novom klipe „Prepáč mi“. Text k piesni má na konte samotná speváčka, hudbu zložil skladateľ Milan Hradil. V klipe si multitalentovaná Zuzana zahrala na klavíri aj zatancovala so sympatickým Martinom Šulajom. „Prepáč mi“ je niekedy povedať ťažké a preto to Zuzana Haasová za mnohých povedala pesničkou. Ten človek, komu to patrí, určite pochopí, že je to pre neho…

 

Postúpala som si seba, postúpala som aj teba, postúpala som ťa veľmi, nehnevaj sa a ver mi… Spieva Zuzana Haasová v novinke „Prepáč mi“.

„Text je nadčasový a myslím si, že každý sa v ňom nájde. Aj názov je neustále použiteľný, aj keď niekedy sa na tie slová zabúda. Skladba vznikla už dávnejšie, trvalo totiž dlho, kým som ju naspievala. Vždy som sa totiž v nejakej chvíli pri nej rozplakala. A vtedy ma môj producent poslal domov – vyplač sa, vyspievaj a potom mi zavolaj – budeme pokračovať,“ vysvetľuje vznik piesne Zuzana Haasová.

Hudbu nahrala skupina The Susie Haas Band v zložení saxofón Janko Slezák, klavír Erik Dimitrov, akordeón Marcela Cmorejová.

„Prepáč mi“, viem, že keď to vyslovím, niečo sa uvoľní, tomu druhému to pomôže a zrazu začneme spolu opäť komunikovať. A to je najdôležitejšie. Keď si sa previnil, povedz to rovno a nehľadaj výhovorky. A odpustite najmä sebe, pesničkou sa ospravedlňujem sama sebe za to všetko, čo som dovolila, aby sa mi dialo a neozvala sa. Text je z mojej knihy zbierka básní, ktorá vyšla v roku 2008. Postupne sme všetky moje texty z tejto knihy zhudobnili a spievam ich v štýle Old Tíme Jazz. Zbierka sa volá „Ďakujem mojim múzom“- venovaná mužom… Inšpirovali ma muži, zážitky s nimi, stretnutia a niekedy len energie a domy z nich. Preto aj názov v mužskom rode – Múzom a nie Múzam,“ prezradila Zuzana Haasová.

K novej skladbe vznikol romantický videoklip, v ktorom sa Zuzka predstavila ako zvodná diva. Nakrútila ho ILLUMINATE production, ktorá spolupracuje s viacerými slovenskými interpretmi.

„Hľadala som počas karantény bezpečné miesto s minimálnym počtom ľudí, kde by sme nikoho neohrozili. A našli sme krásne historické priestory divadla Malá scéna. Je to divadlo a javisko, ktoré dôverne poznám aj ako herečka. Za kameru sa postavil Rišo Wagner a scenár vymyslel režisér Martin Mika. Po prvýkrát som do toho nerýpala a nechala tvoriť v mojich projektoch aj niekoho z vonka, bolo to pre mňa čudné a nové,“ s úsmevom konštatuje Zuzana Haasová.

Okrem šarmantnej Zuzky si v klipe zahral princ v podaní elegantného Martina Šulaja. So Zuzkou sa stretli pred tromi rokmi a stali sa z nich kamaráti.

„Martin je pekný, galantný muž, zábavný aj v súkromí. A to bola moja predstava o mužovi v mojom klipe. Martin bol pri tejto smutnej pesničke aj prispôsobivý, aj keď to mal pri mne ťažké. Navyše sme hrali partnerov, takže som ho „učila“ bozkávať sa bez bozku „na kapra“ a na tom sme sa smiali celý tím. Nakrúcanie bolo vzrušujúce, pretože na kamere nesmeli byť žiadne intímnosti, takže keď sme boli na milimetre od seba blízko, museli sme stáť, nepohnúť sa a nechať so sebou robiť, čo mi napadlo…  Podľa pokynov režiséra som sa mala okolo neho omotávať ako had bez dotyku, ale nakoniec sme sa vždy rozosmiali. Čiže aj keď je to smutná pesnička, proces tvorby klipu bol v tomto zložení veľmi vysmiaty, ako vlastne všetko, na čom pracujem,“ hovorí vždy dobre naladená Zuzana. 

Šikovná Zuzana Haasová teraz chystá so svojou skupinou The Susie Haas Band nový album, v ktorom bude viac beatu a elektroniky.

„Počas karantény som dala dokopy nový repertoár a budem na koncertoch hrať na rôznych hudobných nástrojoch. A spievať nielen po poľsky, česky, anglicky, nemecky ale aj po maďarsky aj fínsky. Či to bude zrozumiteľné uvidíme. Život je jeden veľký cirkus postavený na hlavu a smiech v ňom zohráva hlavnú úlohu,“ uzatvára Zuzka. 

Herečka, spisovateľka, režisérka a speváčka Zuzana Haasová sa už ako 6- ročná začala pohybovať v štruktúrach Slovenskej televízie a čoskoro sa objavila v niekoľkých televíznych seriáloch. Vďaka svojmu príjemnému hlasu sa jej podarilo rozbehnúť aj kariéru v rádiu. Najskôr v rádiu Twist a neskôr prešla do rádia Devín.

Učinkovala v množstve bratislavských divadiel – v divadle L+S, v Astorke, v Aréne, V putovnom divadle HAAF sa uplatnila tiež ako autorka mnohých predstavení. Od roku 2003 absolvovala množstvo koncertných vystúpení v Česku, Slovensku, Holandsku, Maďarsku a Nemecku s kapelou old time band FF, pre ktorú písala i texty. V Amsterdame v roku 2006 táto kapela spolu so Zuzanou získala v kabaretnej súťaži Theater de Engelenbak ocenenie pre najlepšiu európsku kabaretnú kapelu a Zuzana si odniesla ocenenie za najlepšiu kabaretnú speváčku. Neskôr si založila svoju vlastnú old tíme band The Susie Haas Band. Vydala dva albumy. Okrem herečky a speváčky  je aj autorkou – v roku 2008 vydala úspešnú knihu poézie Ďakujem mojim múzom a v roku 2019 Detskú knihu Cirkus Romána. Je jedinou hráčkou v Európe, ktorá hrá na altofóne. Okrem iného sa venuje deťom s postihnutím mentálnym a fyzickým, prostredníctvom svojho občianskeho združenia Haasky.

Viac informácií nájdete na www.haasova.sk

Zdroj: Nora Krchňáková