Zuhair Murad Couture, kolekcia Jeseň 2021 – pútavá príťažlivosť

História a veľkoleposť talianskeho mesta Benátky sa stali inšpiráciou pre novú kolekciu couture Jeseň 2021 dizajnéra Zuhair Murad. Po nešťastiach, kedy pri požiari v Bejrúte v minulom roku zhorel jeho ateliér a cenný archív, sa návrhár opäť postavil na nohy. Oslava obnovy nádeje, odvaha a snaha ísť ďalej po pandémii sú kľúčové pre znovu oživenie jeho tvorby.

 

Kolekcia Zuhair Murad couture Fall 2021 predstavená 7.júla 2021 v Paríži na majestátnom nádvorí plnom ruží Lycée Louis-le-Grand v Latinskej štvrti bola luxusným predstavením pôvabných šiat. Bola to jeho prvá zbierka couture od pandémie.

Večerné šaty pre červený koberec boli posiate výšivkami a trblietavými strapcami v striebornej a zlatej farbe.

Kolekcia z organzy, taftu a zamatu bola kontrastom medzi objemnými tvarmi a štíhlymi siluetami vo farbách čiernej, smaragdovej , rubínovej a zafírovej.

Balónové plášte z taftu, dlhé vlečky, tečúce rukávy,  vrstvené šaty a body, ručne maľované a vyšívané šaty boli inšpirované bohatstvom mestských plesov, benátskym sklom muráno a karnevalom. Dopĺňali ich masky na tvár.

Šaty bez ramienok v zelených a čiernych prúžkoch látky, vrúbkovaný okraj živôtika a zvlnené línie sú vzhľadom  Muradovej podpisovej estetiky.

Foto:  Vogue, Zuhair Murad
Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com