Zimná vlasová kúra: krátky strih

Už ste premýšľali nad tým, akú zmenu doprajete vášmu imidžu túto jeseň? Máme pre vás horúci tip, ktorý sa navyše perfektne hodí k jesennej atmosfére a príslušným módnym trendom. Strihnite to na krátko!

Zima bude dlhá a krutá, nebudeme si klamať, a dá poriadne zabrať aj tým najodolnejším vlasom. Dopriať jej osvieženie v podobe zmeny účesu nie je na škodu nikdy, no tentoraz si ju môžete aj prakticky odôvodniť. Dámy, heslo jesene znie: zmena je život!

 

Mikádo. Základným poznávacím znakom tohto strihu je sexy ofina, smerujúca zvyčajne na stranu. Vďaka nej majú možnosť vyniknúť oči kvôli celkovému skráteniu a preriedeniu vlasov pôsobí výsledok jemne a veľmi efektne. Samotnú mieru skrátenia vám odporučí váš kaderník; alternatívou je aj tzv. tupé mikádo, ktorého tajomstvom je vizuálne odstránenie vlasového objemu a rovná ofinka. Dobrou správou je, že účes je univerzálny, takže jemné línie vlasov lemujúcich tvár perfektne sadnú všetkým ich typom.

 

Punková princezná. Na prvý pohľad neupravené vlasy, vystrihané na bokoch i vzadu, pôsobia ako výčin sadistického kaderníka, no pri pozornejšom pohľade zistíme, že celé tajomstvo účesu (opäť) tkvie v ofine, ktorá je rozoznateľne dlhšia. Práve ona zaisťuje totálnu modulovateľnosť na najrôznejšie spôsoby. Strih bol istú dobu typický pre „drsné dievčatá“ vyznávajúce punkový životný štýl a tvrdú hudbu. Práve im vďačíme za toto malé umelecké dielko, pôvabné práve svojou jednoduchosťou a akýmsi náznakom klamlivého zdania, že jeho nositeľka sa ráno vôbec neupravila.

 

Francúzsky strih. Čo sa asi stane, keď spojíte dva protipóly, punk a eleganciu? Predsa Francúzsko! Dobre, znie to možno ako pritiahnuté za vlasy, no faktom je, že boli to práve mladé Parížanky, ktoré preslávili tak populárny a kontrastný strih vlasov. Ofinka strihaná výrazne na jednu stranu (elegantný prvok) a na opačnej strane vlasy ostrihané na krátko (punkový prvok). Dlhším vlasom vďačíme za to, že sa ich nositeľky môžu česať relatívne slobodne podľa nálady. K atmosfére farebnej jesene je tento účes ako stvorený. Avšak pozor, siahnuť po ňom môžu len majiteľky rovných a jemných vlasových prameňov.