Žijeme vo svete plnom fitnessiek

cvičenie vo fitku

Všade kde sa pozrieme, všade kde sa otočíme, vidíme označenia ako fitness life, light, nízkokalorické, bez múky, bez cukru, atď… Nelezie vám to už niekedy všetko na nervy? Ide len o marketingový ťah alebo je to fakt všetko také zdravé a prospešné pre náš organizmus?

Už od nepamäti sme mali aj na našej slovenskej scéne známe fitnessky, no akosi až dnes prepukol záujem o fitness čoraz viac  a to najmä u mladšej generácie. Za všetkým je určite internet a rôzne sociálne siete, kde ľudia dennodenne pridávajú a zdieľajú svoj osobný život a v prvom rade svoje úspechy. A dnes to je tak, čo máš ty, chcem mať aj ja. Keď máš tehličky na bruchu ty, chcem ich mať aj ja a urobím pre to všetko. Niektorí sa na túto cestu dajú a úspešne zvládnu ciele, vďaka ktorým ich budú mnohí obdivovať. No myslím si, že omnoho lepšie, ako vydať sa na fitness cestu je, uvedomenie si, čo nás taká fitness cesta stojí. Nie sú to len hodiny strávené vo fitku, ale aj strava, ktorú musíte dodržiavať. No vydať sa za každú cenu na prísnu tortúru, s čím nie sme stotožnení a to len preto, aby sme sa mohli ukázať pred inými, je úbohé. To, čo robíme sa musí najprv páčiť nám a až potom iným.

Žijeme vo svete plnom fitnessiek a niekedy sa žiaľ, so žien stávajú postavou a vzhľadom muži. Ak sa prehupneme do minulosti, pamätáte si, žeby ste videli ženy, ktoré by mali veľké svaly na rukách a nohách a ktoré by dennodenne strávili čas vo fitku? Myslím, že asi nie. Kedysi ľudia mali posilku na poli, kde ťažko pracovali a na to, aby ich postava bola ideálna, si myslím, že vôbec nemysleli. Jedli čo mali a možno aj z toho mála čo mali sa vedeli dobre najesť. Dnes ľudia ak nie sú podvýživení –  trpia obezitou a rôznymi inými tráviacimi ochoreniami. Môžu za to určite aj potraviny, ktoré sú dostupné v našich obchodov a o ktorých si myslíme že sú zdravé…  ale tiež aj zlou životosprávou. Pretože väčšina z nás si myslí, že čím menej zjem, tým budem chudšia. No opak je pravdou.

Preto nebojujte so svojím životom, ale užívajte si každý jeden deň. Nesnažme sa, aby sa z nás stal niekto kým nie sme. Nech je pre nás šport relax a nie činnosť, ktorú musíme zdolať.

Autor: Miriama L.
Foto: Ingimage

fitko