Ženská ruka sa pri zariaďovaní domácnosti vždy zíde

Foto: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Aká by to bola domácnosť, keby v nej na každom kroku nedominovala ženská ruka, ktorá presne vie, aký typ nábytku, štýlové doplnky a dekorácie, má do interiéru zvoliť? Všetci členovia rodiny potrebujú okrem dostatku priestoru pre seba aj pocit domácej atmosféry, čo ženy dokážu vykúzliť bez problémov.

 

Komoda je nábytok do každej miestnosti

Komody sa vám zídu v každej jednej miestnosti, pričom je na nich skvelé to, že sa do nich zmestí naozaj veľa vecí. Každý jeden šuplík môžete určiť na niečo iné a všetci členovia rodiny môžu mať tú svoju komodu, kde budú vedieť, že si nájdu len vlastné veci.

Ako každá žena vie z holého interiéru vytvoriť domácnosť, tak aj z komody bude vedieť vyčarovať to najlepšie. Všetky komody ponúkajú vrchnú prázdnu policu, ktorú môžete využiť na dekorácie. Môžete si sem vystaviť pamätné fotografie v rámikoch, ktoré vám vykúzlia úsmev na tvári, kedykoľvek sa na ne pozriete. Môžete sem dať vázu s čerstvými kvetmi, prípadne tu budete mať miesto na sezónne dekorácie, ako sú tie jarné, veľkonočné, vianočné a mnohé iné.

Pri komodách máte výhodu v tom, že si môžete podľa ponuky e-shopu vybrať počet šuplíkov, prípadne kúpiť kombinovanú komodu s poličkami či skrinkami, a aj pri šuplíkoch si viete voliť medzi hlbšími a plytšími verziami, podľa toho, na čo konkrétne komodu kupujete a čo do nej budete ukladať.

 

Okrem nábytku musíte mať miesto aj na skrášľovanie svojho zovňajšku

Zrkadlá v domácnosti sú potrebné zrejme pre každého člena rodiny, a to z toho dôvodu, aby ste vedeli kriticky a objektívne zhodnotiť svoj vonkajší výzor predtým, než odídete z domu. Nepotrebujete však len veľké zrkadlo, ale každá žena pri nanášaní make upu, prípadne pri nejakých domácich kozmetických procedúrach využije aj menšie okrúhle zrkadlo, a to či už niekde v kúpeľni, alebo priamo na svojom toaletnom stolíku.

Nástenné zrkadlo si môžete dať aj niekde k dennému svetlu, aby ste sa videli tak, ako naozaj v skutočnosti vyzeráte, pretože umelé svetlo podstatne skresľuje realitu. To pozná zrejme každá žena, keď si niekedy naniesla make-up v horšom svetle a potom sa videla mimo domova na dennom svetle.

Zrkadlá predsa využívate doma na dennej báze, preto ich majte dostatok, aby každý člen domácnosti mohol využívať to svoje. Myslite aj na mužskú časť svojej rodiny, aj napriek tomu, že vám tvrdí, ako zrkadlá nepotrebuje.

 

Domáce procedúry pre ženy na jednom mieste

Na spomínanom dámskom toaletnom stolíku môže byť menšie zrkadlo priamo zabudované, a teda ho stačí len pri používaní vyklopiť, alebo si môžete prenosné zrkadlo permanentne na stolík umiestniť. Toaletný stolík nezaberie veľa miesta, môžete si k nemu dokúpiť menšiu taburetku alebo len premiestnite jedálenskú stoličku a vytvoríte si priestor pre všetky svoje domáce ženské procedúry.

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com

Každá žena sa chce cítiť krásne a zdravo, preto si vyčleňte čas na seba vo svojom kútiku. Stolík spolu so zrkadlom vám ponúkne možnosť nanášania hydratačných masiek, pričom sa dokonale uvidíte a nevynecháte žiadne miesto na pleti, dobre sa vám tu bude upravovať obočie, aplikovať make-up, zvládnete tu večernú očistnú rutinu a pokojne si aj nalakujete nechty.

Len žena najlepšie vie, čo iná žena potrebuje, preto ak máte dcéru v dospievajúcom veku, vytvorte aj jej svoj vlastný priestor, kde môže tieto domáce kozmetické procedúry robiť tiež. Určite ocení svoj toaletný stolík, ktorý bude patriť len jej a môže si ho naplniť a ozdobiť podľa svojich predstáv.

Ženská ruka pri zariaďovaní domácnosti je nenahraditeľná. Dokáže sa vcítiť do potrieb každého člena rodiny, no nesmie pritom zabúdať ani na tie svoje vlastné. Vaša domácnosť je vaším rodinným kráľovstvom, tak sa v nej musíte cítiť všetci čo najlepšie.