Zendium

Zendium

Jemné zubné pasty Zendium podporujú prirodzenú obranyschopnosť úst a neobsahujú peniacu zložku SLS. Chvália si ich dospelí aj deti!

Podľa čoho si vybrať zubnú pastu? Na čo si dať pozor? Ak si udržiavame mikroflóru ústnej dutiny v rovnováhe pomocou správnej preventívnej starostlivosti a vďaka zdravému životnému štýlu, dokážu naše ústa bojovať proti negatívnym vonkajším vplyvom aj potenciálnym príčinám vzniku zubného kazu. Problém ale môže nastať vo chvíli, keď je rovnováha v ústnej dutine narušená. Pri výbere zubnej pasty je treba voliť produkty, ktoré prirodzené obranné mechanizmy úst podporujú a zároveň sú šetrné k mäkkým tkanivám ústnej dutiny. Jedinci s citlivými ústami, trpiaci suchosťou alebo častou tvorbou áft v ústach, by mali používať jemné zubné pasty, napríklad bez obsahu peniacej zložky SLS, ktorá môže veľmi citlivé ústa dráždiť. Zubné pasty Zendium s kombináciou enzýmov a proteínov poskytujú ústam kompletnú ochranu a navyše neobsahujú peniacu zložku SLS. Portfólio produktov značky zahŕňa okrem niekoľkých variantov pást pre dospelých aj dve zubné pasty pre starostlivosť o detské zúbky, ústnu vodu a najnovšie aj zubné kefky. Zendium sa navyše v prieskume medzi dentistami z Dánska, Švédska a Nórska zaradilo medzi najdôveryhodnejšie škandinávske značky v segmente ústnej hygieny.

Sliny obsahujú množstvo enzýmov a proteínov, ktoré pomáhajú udržiavať ústnu dutinu v rovnováhe. Ale prirodzená obranyschopnosť úst môže byť veľmi ľahko narušená, a to ako hormonálnymi zmenami v tehotenstve alebo pri menopauze, tak aj v dôsledku stresu či pribúdajúcemu veku. Na zdravie ústnej dutiny majú vplyv aj rôzne diéty, fajčenie či užívanie liekov. Práve zloženie slín inšpirovalo odborníkov pri vývoji zubných pást Zendium, ktoré prirodzené ochranné mechanizmy úst podporujú a poskytujú citlivú ochranu mäkkým tkanivám.

Zendium sa podľa výsledkov prieskumu[1] medzi dánskymi, nórskymi a švédskymi zubármi umiestnilo medzi najdôveryhodnejšími značkami. Slováci, ktorí pastu Zendium vyskúšali v rámci testovania uskutočneného medzi facebookovými fanúšikmi, boli tiež veľmi spokojní. Chválili príjemnú vôňu, chuť aj to, že príliš nepení, nepáli, zuby skvele vyčistí a zanechá dlhodobý pocit sviežosti. „So zubnou pastou Zendium som veľmi spokojná. Vyhovuje mi na moje citlivé krčky. Určite ju budem používať ďalej,“ uviedla napríklad jedna z testujúcich dám.

[1] Podľa výskumu z roku 2015 uskutočneného v Dánsku, Švédsku a Nórsku agentúrou Ipos na vzorke 608 debntistov.

Zendium