Žena po tridsiatke vie, ako byť zdravá a krásna

„Život sa začína po tridsiatke“, heslo, ktoré ženám po dovŕšení tohto veku samozrejme vyhovuje. A je to pravda. Žena v tomto veku vie, kto je, koho k sebe potrebuje, viac sa o seba zaujíma a vie, čo je dobré pre jej zdravie a krásu.

V tomto období sa už neexperimentuje s farbami na vlasoch, ani s celkovým výzorom. Žena po tridsiatke vie, čo jej pristane, v čom zaujme a čo si môže dopriať, aby jej postava bola naďalej bezproblémová. Pozná sa natoľko dobre, že vie, ktoré potraviny z jedálnička radšej vylúči a ktoré si viac dopraje, ktoré kozmetické prípravy sú viac vyhovujúce a ktoré nemajú účinky.

Aby krása a zdravie boli v jednote, musíme sa o seba starať. Je prirodzené, že starostlivosť o telo, pleť či celkovú postavu je v tomto období náročnejšia. V puberte sme nemuseli riešiť celulitídu, teraz sa jej nevieme zbaviť. Vrásky pri očiach sa nám objavujú pri každej fotke, na ktorej sa smejeme? Aj to patrí k tomuto veku. Tieto vrásky ešte považujeme za sympatické. No keďže sú ženy po tridsiatke múdrejšie, informovanejšie a hlavne vyspelejšie, poznáme triky, ktoré využijeme na zakrytie svojich nedostatkov. Starostlivosť pleť je dôležitá. Práve pleť je zrkadlom do duše. Na pleti sa totiž všetko hneď prejaví- vyčerpanosť, únava, zlá životospráva a celková psychika.

V prvom rade je potrebná psychická pohoda, keďže starostí v tomto období neubúda, práve naopak. Stres v práci, v rodine, spolužitie s partnerom či starostlivosť o dieťa môže vyvolať stres a únavu. Preto je potrebné veľa relaxovať. Vystresovaný človek dokáže rýchlo priberať a platí to aj pre tých, ktorí spia veľmi málo. Je dokázané, že tí, ktorí sa poriadne nevyspia, majú zvýšenú chuť do jedla.

Nezabudnite ani na pravidelné konzumovanie raňajok. Žena po tridsiatke vie, že keď má problémy s váhou, obmedzí vyprážané jedlá či sladkosti.

Je len výhodou, ak sa myšlienky nás žien uberajú smerom do budúcnosti a predstavujeme si, ako vyzeráme o desať rokov. Ak chceme byť krásne a zdravé, je dobré zamyslieť sa nad svojím životným štýlom. Ideálne je mať vyváženú stravu a cvičiť aspoň dvakrát týždenne.

Doprajte si z času na čas wellness. Je pravda, že do krásy a zdravia sa skrátka musí investovať. A čo zaručene pomáha, aby sme pôsobili mladistvo a krásne? Určite úsmev.

Zdroj: http://www.zdravie.sk/clanok/52975/najkrajsie-sme-po-tridsiatke

Foto: http://lakeforestdentalarts.co/wp-content/uploads/2012/09/Woman-with-Attractive-Smile.jpg