Zdena Studenková ma novú pusu!

Herečke Zdenke Studenkovej by iba málokto uveril jej skutočný vek. Vďačí zato aj malým estetickým vylepšeniam a teraz, keď ma pred premiérou, nechala si málinko upraviť pery.

„Som herečka a nejakým spôsobom sa musím udržiavať pri živote. Nie je to však iba otázka mojej profesie, som proste žena a tá by sa o seba mala starať. Pohľad do zrkadla ráno je totiž nemilosrdný,“ dodala Zdena Studénková k podstúpeniu úpravy perí. Nejedná sa ale o zväčšenie  ako by sa dalo očakávať, ale iba o kontúrovanie pier. “ Veľa žien k nám chodí s prosbou o zväčšenie pier, ale nakoniec spoločne zistíme, že by im stačilo práve spomínané omladenie, ktoré zahŕňa hydratáciu a zvýraznenie kontúry pier, ktorú sme prevádzali aj u pani Studenkovej,“ dodáva MUDr.Barbora Brezová, špecialistka na estetickú dermatológiu na Klinike YES VISAGE v Bratislave.

Vekom pery strácajú objem, blednú a akoby sa obracali a zapadali do dutiny ústnej. Povrch kože v okolí pier a aj na nich samotných je nerovný, vytvárajú sa tu vrásky, ryhy a tvorí sa tzv. „bleeding lipstick“ efekt. To znamená, že rúž po nanesení na pery vytvára v záhyboch nepekné farebne zvýraznené pruhy, ktoré sa väčšinou rozpíjajú aj mimo prirodzenej kontúry pier na kožu v okolí. Tomu sa dá predísť pomocou zákroku omladenia, kedy sa pery ošetria pomocou kyseliny hyaluronovej. Malou vrstvou kyseliny sa pery hydratujú, vyhladí sa ich povrch a pôsobia mladistvejšie.