Zdedila miliardy a doteraz netuší, prečo práve ona. Môže za to Stratený dedič?

Jeden z najbohatších mužov v krajine zomrel a zahrnul ma do svojho závetu. Tobias Hawthorne mi zanechal miliardy, takmer celý svoj majetok, a ja som netušila prečo. S Jamesonom sme dva týždne riešili hádanky a hľadali stopy, ktoré starý pán zanechal. Prečo ja?

 

Hry o dedičstvo sa skončili prekvapivým odhalením a Avery Grambsová musí nájsť muža, ktorý jej pomôže zodpovedať celú hádanku. Okrem iného potrebuje zistiť aj to, prečo z nej miliardár Tobias Hawthorne urobil svoju dedičku na rozdiel od svojich právoplatných potomkov.
YA séria Hry o dedičstvo pokračujú druhou knihou s názvom Stratený dedič.

Testy DNA odhalili, že Avery nie je s Hawthornovcami pokrvne spriaznená, isté stopy však naznačujú, že jej spojenie s rodinou je oveľa hlbšie, než si dokázala predstaviť. Pátranie po pravde Avery neuľahčujú ani Grayson a Jameson Hawthornovci, ktorí ju vedú rôznymi smermi. Nebezpečenstvo sa stupňuje a nepriatelia sa snažia Avery vyradiť z hry akýmkoľvek spôsobom a za akúkoľvek cenu.

Vypočujte si úryvok.
Číta Jana Kovalčíková:

<center><iframe width=“100%“ height=“166″ scrolling=“no“ frameborder=“no“ allow=“autoplay“ src=“https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracks/1707063399&color=%23ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&show_teaser=true“></iframe><div style=“font-size: 10px; color: #cccccc;line-break: anywhere;word-break: normal;overflow: hidden;white-space: nowrap;text-overflow: ellipsis; font-family: Interstate,Lucida Grande,Lucida Sans Unicode,Lucida Sans,Garuda,Verdana,Tahoma,sans-serif;font-weight: 100;“><a href=“https://soundcloud.com/buxsk“ title=“Knihy, ktorými žijete“ target=“_blank“ style=“color: #cccccc; text-decoration: none;“>Knihy, ktorými žijete</a> · <a href=“https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-strateny-dedic-jennifer-lynn-barnes“ title=“Čítanie z knihy STRATENÝ DEDIČ (Jennifer Lynn Barnes)“ target=“_blank“ style=“color: #cccccc; text-decoration: none;“>Čítanie z knihy STRATENÝ DEDIČ (Jennifer Lynn Barnes)</a></div></center>

 

Stratený dedič je možno ešte lepší ako prvý diel – je to akčné, napínavé, nechýbajú záhady, stále sa niečo deje, odsýpa to, má to dynamiku. Avery si toho zažije naozaj veľa a nie sú to práve najpríjemnejšie veci. Nepriatelia ju musia čo najskôr vyradiť z hry, aby sa nedopátrala pravdy. Dostáva vyhrážky, na každom kroku sú paparazovia, nechýba závisť.

Aj Stratený dedič je veľmi šikovne napísaný, dobre prepracovaný námet, ktorý vás núti premýšľať, pátrať a hádať.

„Viem, o čo tu ide, dedička.“ Počula som, ako sa uškŕňa. „Ak chceš hrať, čo keby sme tú hru trochu ozvláštnili?“
Otočila som sa k nemu. Takto zoči-voči som si poľahky spomenula, že Jameson sa nebozkáva váhavo ani nežne. Vtedy to nebolo úprimné, pripomenula som si. Predstavovala som preňho iba časť hádanky, nástroj, ktorý treba využiť. A stále som súčasťou hádanky.
„Nie všetko je hra,“ odvetila som.
„A možno,“ nedal sa a oči mu zasvietili, „presne to je ten problém. Možno preto si v tuneloch deň čo deň lámeme hlavu, rozoberáme to zľava-sprava a nikam sa neposúvame. Pretože toto nie je hra. Zatiaľ. Hra má pravidlá a víťaza. Možno potrebujeme na vyriešenie záhady Tobyho Hawthorna väčšiu motiváciu.“
„Akú motiváciu?“ prižmúrila som oči.
„Čo povieš na stávku?“ veľavravne sa na mňa pozrel.

Milan Buno, knižný publicista