Zbavte sa vrások a dehydrovanej pleti

Badáte na svojej pleti prvé príznaky starnutia v podobe mimických vrások? Alebo je vaša pleť dehydrovaná napriek neustálej starostlivosti? Spomaľte proces starnutia včas a zabezpečte pleti oživenie a hydratáciu vďaka jedinečnej mezoterapii. Túto metódu odporúča skúsená dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová.

Ak už na svojej pokožke badáte zmeny, ktoré negatívne vplývajú na vaše sebavedomie, je čas niečo s tým urobiť. Nielen preto, aby ste dobre vyzerali, ale najmä pre váš pocit, keďže to, ako sa cítime vnútri, vždy vidno aj navonok.Mezoterapia je technika, ktorá sa používa na liečbu a spomalenie procesu starnutia pomocou opakovaných aplikácií mikroinjekcií. Obsahujú prírodné produkty, ktoré stimulujú rekonštrukciu a regeneráciu poškodených častí pokožky na povrchu, ale aj v hĺbke. Mezoterapia pomáha riešiť aj problém suchej pleti. Poznáte to – krémujete sa ráno, večer či dokonca počas dňa, ale vaša pleť je stále vysušená. Dehydratácia súvisí s rôznymi obdobiami, môže sa prejaviť počas tehotenstva alebo v období prechodu. U starších ľudí ubúdajú potné a mazové žľazy, sú menej funkčné. Dôsledkom toho pokožka vysychá a stáva sa menej pružnou. Vďaka jedinečnej mezoterapii však môžete s príznakmi starnutia zatočiť a zabezpečiť svojej pleti intenzívnu výživu zvnútra. Ak vaša pokožka vysychá na celom tele, pociťujete nepríjemné svrbenie, tvoria sa vám drobné šupinky, je najvyšší čas navštíviť lekára – dermatológa.

Dobré rady

Dehydratácia môže časom viesť k nepekným pigmentovým škvrnám nielen na tele, ale aj na rukách. Proti dehydratácii je možné účinne bojovať metódou zvanou mezoterapia alebo hydrolifting, či vhodne zvolenou kombináciou prípravkov a metód. Mezoterapiu je možné použiť na tvári aj na rukách a dekolte. Túto metódu je dobré opakovať, výsledkom je výrazne lepšia štruktúra pleti, mladistvejší vzhľad a strata jemných vrások. Samozrejme, pleti treba v ceste za krásou pomôcť. Nezabúdajte dodržiavať pitný režim. Voda hydratuje celý organizmus, vrátane našej pokožky. Vysušenú pleť nečistite často mydlom ani horúcou vodou. Vhodné je skôr striedať teplú so studenou vodou. Na postihnuté miesta je možné po konzultácii s lekárom aplikovať špeciálne medicinálne oleje a rôzne prísady do kúpeľov. Efekt pri pravidelnom používaní je výborný. Používajte kvalitné krémy bez parfumov a konzervačných látok. Veľmi prospešné sú krémy obsahujúce ureu – močovinu, glycerol alebo kyselinu mliečnu. Najmä po zime však niekedy nepomáha ani správna životospráva, dostatok tekutín a  používanie kvalitnej kozmetiky. Neváhajte preto navštíviť odbornú ambulanciu.Ošetrenie mezoterapiou vám pomôže k dosiahnutiu žiadaných výsledkov. Vaša pokožka bude hydratovaná s výrazným vypnutím, zmenou elasticity a krajším vzhľadom. Na výsledok si treba počkať asi mesiac, ale stojí za to!

Časté otázky:

Počet aplikácií mezoterapie je 2-3x v závislosti od poškodenia pokožky. Interval medzi jednotlivými ošetreniami je 3-4 týždne. Potom je vhodné kúru zopakovať o pol roka. Na udržanie dosiahnutého stavu pokožky postačí následne 1 ošetrenie ročne. Po aplikácii mikroinjekcií môžu vzniknúť jemné chrastičky a modrinky, ktoré sa dajú ľahko prekryť mejkapom. Naša technika však minimalizuje možnosť ich vzniku. Po zákroku je možné na druhý deň pokračovať v pracovnom a spoločenskom živote.

Vďaka mezoterapii sa do vašej pokožky dostanú zložky, ktoré ovplyvňujú jej metabolizmus:

·           kyselina hyalurónová, ktorá sa vo veľkom množstve nachádza v spojivových tkanivách. Absorbuje vodu, zväčší svoj objem a tým zlepšuje elasticitu a hydratáciu pokožky.

·           vitamíny A, E, C, B, K a D

·           aminokyseliny, stavebné jednotky tkanív, ktoré reštrukturujú a obnovujú tkanivá poškodené procesom starnutia

·           minerálne soli stimulujú rozličné aktivity buniek, a tak zlepšujú celkový metabolizmus tkanív

·           koenzýmy zlepšujú biochemické reakcie tkanív, do ktorých sú aplikované a podporujú rýchlosť obnovy tkanív

·           nukleové kyseliny stimulujú syntézu dôležitých proteínov pokožky

Ambulancia laserovej a korektívnej dermatológie – SKINPOINT

Tehelná 24,  831 03 Bratislava

tel.: +421 2 442 51 839       mobil: +421 918 308 283               skinpoint@skinpoint.sk