Zbavte sa unaveného výrazu

S pribúdajúcim vekom pleť stráca kolagen, vädnú kontúry tváre a pokožka sa stáva náchylnejšou. Každý ďalší rok života prehlbuje vrásky v očnom okolí a oči samotné získavajú unavenejší výraz. Opýtali sme sa Mudr. Martina Paciorka, špecialistu na plastickú chirurgiu, ako mať znovu rozjasnený výraz.

Aj keď sa svojej pokožke aj telu dostatočne venujete, pravidelne cvičíte a dodržujete zásady zdravého životného štýlu, okolie očí je jedno z miest, kde sa čas neúprosne podpisuje. Padajúce viečka, ovisnutá pokožka, vrásky a tukové výhrezy, to je iba zlomok z najčastejších problémov žien, ktoré prichádzajú na konzultáciu a prosia o pomoc.

„Padajúce viečka spoločne s prehlbujúcimi sa vráskami v okolí očí sú pre ženu tvrdou známkou stárnutia,ktorú chce samozrejme každá čo najviac oddialiť“, hovorí MUDr. Martin Paciorek. Mladistvý pohľad plný energie sa popritom dá jednoducho dosiahnuť.Ideálnym riešením je úprava viečok, alebo blepharoplastika.

 

Pre koho je určená úprava viečok? Je to obmedzené vekom?

Jednoznačne pre ženy, ktoré trpia poklesnutými viečkami nech už sa jedná o horné alebo dolné viečka. Operácie sa väčšinou prevádzajú po 40 roku života, no už som operoval aj mladšie. Ide predovšetkým o dobrý pocit ženy, ktorá sa chce páčiť.

Mnoho ľudí má z operácie obavy. Sú oprávnené?

Často sa stretávam s tým, že sa pacientky boja komplikácii alebo viditelných jaziev, ktoré by sa ťažko hojili. Tieto obavy sú však na Klinike YES VISAGE úplne bezpredmetné. Pracujeme s najmodernejšími prístrojmi a ku každému pacientovi pristupujeme individuálne. Predovšetkým sa snažíme plniť ich potreby. Naviac sa jedná o zákrok ambulantný a časovo nenáročný, takže netreba mať obavy.

Ako prebieha samotný zákrok?

Pre úpravu očných viečok využíváme s úspechom najmodernejšiu techniku umožňujúcu previesť úpravu viečok v oveľa kratšom časovom intervale, iba v miestnom znecitlivení  s obmedzením viditelných jaziev. Vždy sa snažíme minimalizovať riziká, obmedziť krvácanie, predchádzame pooperačnej bolestivosti, opuchom či podliatinám. Máme aj výborné skúsenosti s pooperačným priebehom, vždy nastupuje rýchle hojenie.

Dajú sa súčasne upraviť horné aj dolné ečka?

Na prianie sa dajú obe viečka upraviť behom jedného zákroku, vždy ale záleží na posúdenía rozhodnutí samotného lekára.

Prečo by sme mali operáciu viečok podstupovať? Nie je iná možnosť akoviečka upraviť bez sklapela?

Iné možnosti by sa našli, ale ani u  jednej nedocielite požadovaného výsledku. Samotná korekcia viečok má nielen význam estetický, ale aj funkčný. Pri odstranení kožných prebytkov a tukových váčkov docháza k lepšiemu pohybu viečok a drobné svaly okolo očí sú menej zaťažované. A naviac sa dá korekciou očných viečok odstrániť aj slzenie očí alebo náchylnosť očí k únave a ku spontánnym opuchom.

Klinika YES VISAGE

Klinika estetickej medicíny a plastickej chirurgie má svoje pobočky  v Bratislave, Prahe, Brne a Ostrave.Je špičkovým pracoviskom so špecializáciou na účinné zákroky z oblasti chudnutia a redukcie tukového tkaniva, korektívnej dermatológie, omladenia, skrášlovania, estetickej a preventivnej medicíny a plasticke jchirurgie. Týmy skúsených lekárov vedú prim. MUDr. Martin Molitor, PhD. (vedúci lekár  plastických chirurgov), prim. MUDr. Monika Kavková (vedúca lekárka estetickej dermatológie) a MUDr. Pavel Boček (preventívna medicína). Kliniku YES VISAGE si obľúbilo mnoho známých mien zo spoločenského diania.

www.yesvisage.sk

Archívny článok