Zbavte sa pocitu, že si nemáte čo obliecť

Tento pocit, nás prepadne zvyčajne práve na prelomoch sezóny. Čo je v našej zemepisnej šírke pomerne často, keďže sa u nás striedajú až štyri ročné obdobia. Okrem toho jeden deň sieti slnko a na druhý deň prší, poprípade sa počasie zmení niekoľkokrát za deň.

To by predsa rozhodilo každého. A preto sa môže stať, že ráno stojíme pred preplnenou skriňou a premýšľame čo na seba a vyplakávame, že si nemáme čo obliecť.  To je jedna strana mince. Na druhej strane môže hrať úlohu to, že náš šatník je plný zbytočného, nepohodlného a príliš „trendy“ oblečenia. Ako to zmeniť?

Reorganizácia

Je načase pozrieť sa pravde do očí. Vec, ktorú ste nemali na sebe dlhšie ako pol roka darujte- nekompromisne. Snažte sa zorganizovať si šatník nielen podľa letného a jesenného oblečenia, ale o niečo podrobnejšie. Nájdite kľúč, ktorý vám najviac vyhovuje. Napríklad- blúzky, sukne, nohavice, svetre a pod. Alebo podľa farieb- biele, čierne, sivé, žlté  a pod. Budete tak vedieť oveľa lepšie kombinovať a vo vlastnom šatníku sa vyznať.

Nákupy

Nenakupujte horúčkovito a nepremyslene. Aj keď to v súčasnosti nie je veľmi bežné- skúste si namiesto piatich kúskov z výpredaja o veľkých reťazcoch vybrať jeden kvalitný kúsok- napríklad od slovenského návrhára. Nielenže je to kvalitný, ale zvyčajne aj nadčasový kúsok, ktorý vám v skrini vydrží.

Skôr investujte do univerzálnych kúskov v univerzálnych odtieňoch ako do trendov. Ak si teraz kúpite zvonové nohavice, pretože sú v kurze 70-te roky, budete ich nosiť aj o rok?

Zdroj: pinterest