Zbaľte kufre a objavte dovolenkovú kolekciu „La Vacanza“ 2023 by Dua Lipa & Versace

Popová speváčka Dua Lipa po predvádzaní pre značku Versace a natáčaní kampaní vytvorila s dizajnérkou Donatellou kolekciu La Vacanza debutujúcu v Cannes.

 

Dua miluje módu, ja milujem hudbu, sme dokonalé duo,“ povedala Donatella.“ Pri navrhovaní tejto kolekcie sme sa spolu dobre zabávali. Cítili sme sa ako na dovolenke a presne to je duch, ktorého chceme, aby ľudia cítili pri nosení našich šiat.“

 

Kolekcia je ódou na leto a prázdniny a je plná Versace archívnych kúskov.

Prehliadka sa konala pri západe slnka na móle s dlhým úzkym bazénom  s výhľadom na more.

Modelky s veľkými vlasmi Barbarella pochodovali v mini obtiahnutých sukniach a žiarivých šatách. Vynikli  modré puzdrové šaty z priľnavého materiálu z kovovej sieťoviny,  ktorú vynašiel zosnulý dizajnér Gianni Versace.

Využitím mediálneho vplyvu britsko-albánskej popovej hviezdy Dua Lipa a jej úlohy vo filme Barbie sa vplyv novej kolekcie prudko zvýšil a určuje trend pre leto 2023.

Modelky predviedli jednoramenné šaty s kovovým vzhľadom, midi-šaty spárované s šatkou, večerné a froté šaty , až po súpravu na leňošenie pri bazéne s klobúkmi.

Kolekcia mala hravý charakter a zvýraznila letný dovolenkový šatník so zameraním na žuvačkovú Barbie ružovú a modrú farbu spolu s bodkovanými vzormi.

Kombinuje oba charakteristické štýly Versace, ako je emblém Medusa a rozpoznateľné motívy z vlastného štýlu Dua  a tiež metalické minisukne a bikiny .

Kolekcia obsahovala výnimočné kúsky ako  minišaty s vysokým rozparkom a výšivkou motýľa na chrbte (archívna potlač lienky a motýľov z jarno-letnej šou z roku 1995) a svetlomodré midi šaty.
Uterákový model bol doplnený drahokamovými žabkami.

Kolekcia vyžarovala eleganciu a sexy pôvab od bavlnených kombinéz a plážových klobúkov až po metalické šaty na ramená, ktoré sú ideálne na pretancovanie celej noci.

Obrázky: Carlijn Jacobs, getty images, Versace
Autor: Ing. arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com