Zažite aktívnu dovolenku v Korutánsku, na slnečnej strane Álp

Príroda bola ku Korutánsku, slnečnému juhu Rakúska, veľmi štedrá. Nachádza sa tu more čistých 28°C teplých jazier uprostred Álp. A hory, siahajúce od majestátnych trojtisícoviek až po oblé kopce pohoria Nockberge. Z ich vrcholkov sa pohľad zatúla ponad krajinu, ktorú charakterizuje kultúrna rozmanitosť alpsko-jadranskej oblasti, mierne a slnečné podnebie na južnej strane Álp a ľudia, ktorí vítajú hostí s radosťou, otvorenosťou a veľkou dávkou chuti do života.

 

Korutánsko je spolková krajina s najväčším vodným bohatstvom v Rakúsku – na jeho území sa nachádza 200 jazier, 8000 kilometrov riek, 60 liečivých prameňov a 43 ľadovcov.

Niečo pre cyklistov
Cyklistická trasa „Veľký korutánsky jazerný okruh“ vám umožní navštíviť desať jazier naraz. Tento okruh s celkovou dĺžkou 340 km vznikol ako spoločný projekt piatich korutánskych destinácií: Millstätter See, Villach – Faaker See – Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See – Südkärnten a regiónu Nassfeld – Pressegger See – Lesachtal – Weißensee.

Kompletný okruh môžete poňať ako príjemnú dovolenku na bicykli pre pôžitkárov, milovníkov prírody, romantikov a aktívnych športovcov, ktorí po námahe na bicykli ocenia osvieženie v jazere s teplotou vody až 28°C.

 

Niečo pre turistov
Štyri denné etapy a 55 km ako v raji – to je „Via Paradiso“. Nová turistická trasa v blízkosti jazera Millstätter See vás zavedie do malebnej krajinky s jazerami obklopenej horami. Na cestu môžete vyraziť s prvými slnečnými lúčmi. Jazero Millstätter See je vždy na dohľad a zakaždým sa naň môžete pozrieť z inej perspektívy. Cestou vás budú lákať skryté zákutia na brehu jazera, kde si môžete zaplávať. Príjemný záver dňa vás čaká na jednej z mnohých terás pri jazere, kde si môžete vychutnať výhľad na západ slnka.

 

Niečo pre milovníkov vody
Päť výnimočných zážitkov na jazerách s teplotou vody až 28 °C. Niekedy sa oplatí pozrieť sa na svet novými očami. Čo tým myslíme? To, že teplé korutánske jazerá nie sú len na kúpanie. Čo tak vyskúšať paddleboarding na Wörthersee? Ak uprednostňujete pokojnejšie aktivity, možno si obľúbite Wörthersee ako miesto stretnutí nadšencov jogy z celého sveta. Počuli ste už o plavbe na pltiach po Weissensee? Spája v sebe spoznávanie jedinečnej prírody a miestnej gastronómie. Romantickú atmosféru navodí veslovanie v „Everglades“ na jazere Faaker See alebo výlet pramicou do malebných zátok jazera Millstätter.

 

Niečo navyše
Navštívte zdarma viac ako 100 zaujímavostí! Múzeá, lanovky, vodné parky, plavba loďou, panoramatické cesty, voľnočasové a zážitkové aktivity – to všetko vďaka karte Kärnten Card. Viac na www.kaerntencard.at. www.visitcarinthia.at, www.korutany.com

Zdroj: Jaroslava P.