Zaujímavosti a prekvapivé momenty Milan Fashion Weeku, Móda Ženy, jar/leto 2019

Miláno, mekka módy, kolíska talianskeho dizajnu a sídlo najznámejších módnych domov, celebrít a nákupných ulíc. Milan Fashion Week, centrum talianskej módy, je vyhľadávaný pre povestný  taliansky temperament a je bohatý na zaujímavosti. Pravidelne pritiahne množstvo známych tvárí a slávnych osobností z Talianska ale aj zo sveta.

Pred blížiacim sa februárovým Mfw (jeseň/zima 2019),  si pripomeňme septembrový, zaujímavosti a trendy pre nasledujúcu sezónu jar/leto 2019.

ŠOKUJÚCA ZMENA

Obrovskú šokujúcu zmenu zaznamenal tohtoročný septembrový Milan Fashion Week, keď  sa značka Gucci rozhodla predviesť svoju kolekciu na Paris Fashion Weeku a Miláno zradila. Problém k zamysleniu číslo 1 – harmonogram prehliadok, ktorý sa tak zhustil a skrátil. Hektika tak bola  na dennom poriadku.

Móda Ženy, sezóna jar/leto 2019
zdroj: Vogue com                GUCCI – Paríž, týždeň módy, 24. september 2018, kolekcia jar/leto 2019

PRIESTOR PRE ROZVOJ
Preslávený týždeň módy držia najväčší lídri v módnom biznise (aj keď sa niektorí hráči tento rok  nezúčastnili), no menej známe značky sa stále nemajú šancu rozvíjať, problém č. 2.

 

FAVORITNÉ MOMENTY
V programe prehliadok tentokrát chýbali lídri ako BOTTEGA VENETA a spomínaná značka GUCCI, avšak ostatné zvučné mená mali stále čo povedať pre nasledujúcu sezónu Jar/Leto 2019.
zdroj: Vogue com
BOTTEGA VENETA – kolekcia pre Fall 2018, Resort 2019

Favoritnými momentami sa stala prehliadka z dielne MIUCCIA PRADA, ktorá pre sezónu 2019 spojila zúrivú fantáziu s retro školáckou kolekciou –  mladícke šaty z plachtoviny:
zdroj: Vogue com
PRADA – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 20. september 2018, kolekcia jar/leto 2019

Ďalším zaujímavým momentom bol  luxusný FENDI athleisure štýl s trendy prackami a opaskami na štýl bezpečnostných pásov a parašutistický štýl:

zdroj: Vogue com          FENDI – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 20. september 2018, kolekcia jar/leto 2019

 

Už 65. narodeniny slávila značka MISSONI: 

MISSONI – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 22. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, zdroj: Vogue com

 

zdroj: Vogue com

Taliansky módny dom VERSACE stavil na  explóziu a epický návrat niektorých supermodeliek 90. rokov ako Shalom Harlow.

VERSACE – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 21. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, modelka Shalom Harlow, zdroj: Vogue com

 

 

K tomu sa pridala aj značka DOLCE and GABBANA  s modelkami Evou Herzigovou a Helenou Christensen a ikonickou talianskou herečkou Monicou Bellucci, ktorá show otvárala.

 

 

DOLCE and GABBANA – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 23. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, modelky  Eva Herzigová, Helena Christensen a Monica Bellucci, zdroj: Vogue com

 

 

VERSACE – KONTROVERZNÁ NICKY MINAJ
Milan Fashion Week, september 2018 privítal mnohé svetové celebrity, nechýbala speváčka Rita Ora a tentokrát hviezdna raperka Nicky Minay v outfitoch Versace na prehliadke značky Versace a tiež Fendi. Outfit a najmä jeho veľkosť kontroverznej raperky Nicky Minay budil značnú pozornosť a mal prečo. Speváčka buď pribrala, alebo nedopatrením zvolila o pár čísiel menší model…

VERSACE – Milan Fashion Week, Móda Ženy, 21. september 2018, kolekcia jar/leto 2019, celebrity Rita Ora a Nicky Minay,   zdroj: Cosmopolitan com

 

Zdroj: Ing.arch. Miroslava Vaňharová, Mya Mirell, myamirell.com