Záujem zákazníkov o slovenskú divinu rastie, Tesco rozšíri ponuku do ďalších predajní

ZDROJ FOTO: TASR/ Martin Baumann

Tesco pred rokom ako prvý a jediný reťazec na Slovensku spustilo predaj kvalitnej diviny vďaka exkluzívnej spolupráci Tesca s Lesmi Slovenskej republiky. Pre veľký záujem zákazníkov o lahôdku priamo z našich lesov reťazec rozširuje ponuku po troch hypermarketoch v Bratislave o ďalšie predajne – v Nitre, Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave (OD). Zákazníci Tesca si môžu dopriať divinu z jeleňov, diviakov a danielov.

 

„Ponúkanie širokého sortimentu kvalitných produktov pre našich zákazníkov ostáva pre Tesco prioritou, preto sme sa rozhodli zvýšiť počet obchodov, ktoré predávajú výrobky z diviny. Dôvodom je aj veľký záujem zákazníkov, ktorý prekonal za rok testovania naše očakávania. Od začiatku októbra zákazníkom prinesieme vysoko kvalitnú divinu nielen na západné, ale aj na stredné a východné Slovensko. K bratislavským hypermarketom v Lamači, Zlatých pieskoch a Petržalke pribudnú ďalšie predajne  – hypermarkety v Nitre, Banskej Bystrici a v Košiciach a hypermarket Tesco v Bratislave na Kamennom námestí,“ prezrádza Erik Šiatkovský, komerčný riaditeľ Tesca na Slovensku, a dodáva: „Ceníme si jedinečnú spoluprácu s Lesmi SR, v rámci ktorej dokážeme rozširovať sortiment v našich obchodoch a prinášať zákazníkom kvalitné slovenské potraviny za dostupné ceny.“

Tesco doteraz predalo viac ako dve tony diviny zo slovenských lesov. Vďaka spolupráci s Lesmi SR môžu nájsť zákazníci v ponuke Tesca celoročne až osem mrazených produktov diviny zo slovenských lesov – tri diviačie mäsá – guľáš, stehno bez kosti, chrbát bez kosti, štyri jelenie mäsá – guľáš, stehno bez kosti, chrbát bez kosti, plece bez kosti a danielie mäso na guľáš. Sortiment diviny je v každom obchode vizuálne označený špeciálnymi tlačenými materiálmi, ktoré obsahujú logo značky kvality.

Veľmi nás teší, že ľudia majú taký veľký záujem o divinové mäso z produkcie nášho štátneho podniku Lesy SR v našej prevádzke v Topoľčiankach. Ide o vysoko kvalitné mäso z voľne žijúcej zveri z našich lesov, ktoré je nositeľom Značky kvality 2.stupňa. Oceňujem, že naša spolupráca s Tescom pokračuje aj naďalej v ďalších slovenských mestách a divina bude dostupnejšia pre ešte viac zákazníkov,“ hovorí generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Ján Marhefka.

Zdroj: Katarína Š.