Zatočte s jarnou únavou s bylinkovými čajmi TEEKANNE

Po dlhej zime sa s príchodom jari začína prebúdzať nielen príroda, ale aj my. „Naštartovať“ sa po chladných mesiacoch môže byť ale niekedy veľmi ťažké, a namiesto radosti z prvých teplých slnečných lúčov tak často cítite skôr vyčerpanie a podráždenosť. Na vine je jarná únava. V boji proti nej môže pomôcť zmena návykov, viac pohybu, pestrá strava, ale aj hrnček bylinkového čaju TEEKANNE.

 

Krátke dni, málo svetla, málo pohybu na čerstvom vzduchu, strava chudobná na vitamíny a minerály, zvýšené riziko infekčných a vírusových ochorení – taká je realita zimných mesiacov. A to sú aj dôvody, prečo sa dostavuje jarná únava, telo je jednoducho po týždňoch v takomto režime vyčerpané. Medzi typické príznaky patria bolesti hlavy, svalov aj kĺbov, znížená imunita, ale aj úzkosti a zlá nálada.

Proti jarnej únave sa dá našťastie pomerne účinne bojovať. Snažte sa tráviť čo najviac času vonku, čerstvý vzduch a slnko vám len prospejú. Môžete zaradiť nové rituály, napríklad studená sprcha ráno vás zaručene preberie. Tiež si naordinujte skoršiu večierku a v neposlednom rade upravte jedálniček. Obmedzte alkohol, sladké a tučné, naopak zaraďte viac čerstvých potravín, dostatok ovocia a zeleniny a nezabúdajte ani na pitný režim. Okrem obyčajnej čistej vody môžete popíjať bylinkové čaje, ktoré nielen že vynikajúco chutia, ale majú blahodarné účinky na telo aj dušu.

Harmanček má protizápalové a dezinfekčné účinky, pomáha proti nádche, kašľu i prechladnutiu a celkovo posilňuje imunitu. Ak cítite, že na vás niečo lezie, uvarte si TEEKANNE Harmanček a zatočte s poslednými bacilmi tohtoročnej zimy. Mäta vďaka svojej sviežej vôni povzbudzuje a pomáha zlepšovať pozornosť, dokáže upokojiť podráždený žalúdok aj rozbúrenú myseľ. A vďaka prirodzene sladkastej chuti vám TEEKANE Mäta môže pomôcť udržať na uzde aj nezvládnuteľné chute na sladké. Pre lepší spánok môžete do svojej večernej rutiny zaradiť šálku čaju TEEKANEE Medovka s citrónom. Medovka má upokojujúce účinky, pomôže vám konečne sa zastaviť a zrelaxovať po náročnom dni.

Objavte aj ďalšie chute čajov Teekanne alebo vyskúšajte rôzne čajové recepty. Pre viac informácií a tipov navštívte www.teekanne.sk.

Zdroj: Teekanne