Zariaďujete kúpeľňu? Tieto faktory treba zohľadniť

Zdroj obrázka: Julia Vadi/Shutterstock.com

Navrhovanie vašej novej kúpeľne nie je len o samozrejmých veciach, ako je farba kúpeľne. Ako si vysvetlíme, existujú aj ďalšie prvky, ktoré musíte zvážiť, aby vám pomohli vytvoriť dokonalý dizajn tejto dôležitej miestnosti.

 

Musí to byť priestor, ktorý myslí na všetky vaše potreby

Aby ste sa v akomkoľvek priestore cítili dobre, je nevyhnutné ho plne a s ohľadom na každý detail správne zariadiť. Aj pri obmedzenej miestnosti preto musíte maximálne využiť priestor, ktorý máte k dispozícii, v čom vám pomôže nielen dobre premyslený dizajn.

Zvážte si teda, kam pôjde vaša armatúra a koľko voľného priestoru je na jej premiestnenie a po namontovaní sa môžete stále pohodlne pohybovať po kúpeľni?

Zvážte aj skladovanie a to, koľko priestoru na tento účel skutočne potrebujete! Existuje množstvo vynaliezavých spôsobov, ako maximalizovať úložný priestor v kúpeľni a zároveň nezaberať príliš veľa miesta. S návrhom modernej luxusnej kúpeľne vám tiež môžu pomôcť odborníci!

Uistite sa však, že váš návrh zohľadňuje všetky možnosti skladovania, ktoré máte k dispozícii. Tu tiež záleží na správnej rovnováhe medzi dobrým využitím dostupného priestoru a dizajnom miestnosti. Správna rovnováha medzi dizajnom a funkčnosťou je kľúčom k vytvoreniu miestnosti, ktorá vám bude bez problémov slúžiť dlhé roky.

Dobré a estetické osvetlenie

Osvetlenie vašej kúpeľne by malo byť rovnako dobre premyslené, pretože zohráva v jej dizajne a využití nesmierne dôležitú úlohu. Svetlo, dlaždice a zrkadlá sú v kúpeľni predsa tie najnevyhnutnejšie veci. Aby ale mali ten správny efekt a úžitok, neobmedzujte sa len na základné modely, ale voľte aj doplnkové bodové, ideálne LED svetlá, ktoré môžu mať rôznu farbu, teplotu a sú pritom odolné i šetrné.

Správna farba

Výber farby v kúpeľni je jedným z ďalších kľúčových rozhodnutí, ktoré budete musieť urobiť. Pri výbere farby a povrchových úpravách tiež zvážte množstvo prirodzeného svetla dostupného v miestnosti a ako ho môžete najlepšie využiť. S dobrým dizajnom môžete dokonca aj z tmavšej kúpeľne urobiť dizajnové vyhlásenie, na ktoré budete hrdí.

Aký je kľúč k farebnému dizajnu kúpeľne? Dlaždice. Obklady do kúpeľne sú všestranné a dodávajú sa v širokej škále povrchových úprav, veľkostí a farieb. Správne zvolené dlaždice dodajú vašej kúpeľni ten extra wow faktor, po ktorom vaše srdce doslova prahne.

Myslite však aj na udržateľnosť a životnosť zvolených možností a vyberajte najvyššiu kvalitu. Nie vždy to funguje tak jednoducho, ako keď si z pohodlia domu kedykoľvek zakúpite nové náhradné diely na práčku.