Zariaďte si spálňu v luxusnom štýle a užívajte si v nej príjemné chvíle

Zdroj obrázka: Elnur/Shutterstock.com

Spálňa by mala byť miestom, kde sa cítite príjemne a viete si výdatne oddýchnuť. To však neznamená, že by ste sa mali vzdávať svojho milovaného luxusu. Luxusné zariadenie v jednotnom dizajne prispeje k pocitu pohody a dodá jej punc dokonalosti. Rovnako dôležitý je aj výber farieb a materiálov.

 

Ako si teda zariadiť vysnívanú spálňu v luxusnom štýle?

Správny výber farieb a materiálov je základ

Tajomstvom luxusne zariadenej spálne je vhodná voľba materiálov a farieb. Celý dizajn by sa mal niesť v jednom duchu a pôsobiť jednoliato. Z materiálov sú najvhodnejšie tie prírodné, ako sú kvalitné masívne drevo, kov, koža, kameň a sklo.

Čo sa farieb týka, držte sa pravidla, že menej je viac. Najlepšie je zariadiť si spálňu v nadčasovej bielej alebo jemnej sivej farbe. Nebojte sa však vniesť do nej trochu farby použitím pastelových odtieňov. Výrazným a agresívne pôsobiacim farbám, ako aj príliš početným kombináciám, sa zďaleka vyhnite.

 

Najprv to najdôležitejšie – posteľ

Dominantou každej spálne je posteľ, pri ktorej okrem jej rozmerov a kvalitného matraca záleží aj na dizajnovom prevedení. Luxusné postele sa vyrábajú z mnohých materiálov. Zvoliť môžete čalúnené kožené, zamatové alebo látkové manželské postele, ktoré umocnia relaxačnú atmosféru.

Veľmi dobre pôsobia postele z dreva s mohutným čelom. Zaujať vás môžu tiež luxusné postele boxspring, ktoré vás doslova rozmaznajú komfortom. Vďaka ich vyššej výške sa do nich ľahšie líha a jednoduchšie sa z nich vstáva.

 

Osvetlenie, ktoré vyzýva k relaxu

Správne osvetlenie vytvorí v spálni pokojnú atmosféru, ktorá bude vyzývať k relaxu. Okrem toho je praktickým, a tiež dizajnovým prvkom. Luxusné stolné lampy umiestnené na nočnom stolíku obohatia celkový dojem z miestnosti a spoľahlivo osvietia knihu, ktorú čítate.

Stolné lampy môžete umiestniť aj na iné miesto, kde potrebujete dostatok svetla. Skvele pôsobia, napríklad, postavené na komode, kam si zvyknete odkladať šperky. Okrem doplnkových nezabudnite ani na hlavné svietidlo. Luxusný dojem do spálne vnesie dizajnový luster, prípadne zaujímavá závesná lampa. Pokiaľ máte vyšší strop, nebojte sa luster spustiť nižšie.

Takto zariadený priestor spálne si vy, vaše telo a myseľ jednoducho zamilujete.

Zdroj obrázka: Elnur/Shutterstock.com