Zapaľujú sa nám na jar lýtka?

jarné zamilovanie

Hovorí sa, že v jarných mesiacoch sme najživelnejší, najvášnivejší, najnáchylnejší na opantanie svojich zmyslov a zmyslov opačného pohlavia. Je skutočne máj mesiac lásky a sme v tomto čase zvodnejšie ako v zime?

Sexuológovia sa nad touto teóriou len usmievajú. Nevidia súvislosť medzi stupňom našej zvodnosti a ročnými obdobiami, ale zároveň pripúšťajú, že v jari sa prebúdza nie len príroda, ale aj naše receptory, ktorými vysielame a prijímame signály, že nás už nebaví byť single.

Nejde o to, žeby muži mali v jari viac testosterónu, a práve preto „zapálené lýtka“, čo sa prejavuje väčšou pozornosťou voči ženám väčšou všímavosťou opačného pohlavia, ide o to, že keď zo seba zhodíme hrubé kabáty, je sa konečne na čo pozerať! Je jedno, kedy si dáte sukňu, odhalíte časť nôh a predĺžite si ich topánkami na vysokom podpätku, na chlapa to zafunguje rovnako tak v decembri ako aj v máji. Rozdiel je v tom, že s odhalenými nohami beháme častejšie a radšej pri plusových jarných teplotách ako v mrazoch. Preto sa nám môže zdať, že sa za nami muži v týchto dňoch obzerajú častejšie ako pred mesiacom.

Áno, chlapi sú zrazu, po zime, akýsi odvážnejší aj pri očnom kontakte, aj pri oslovovaní žien, aj pri pozvaní na kávu, ale to všetko súvisí opäť s našim nastavením. Zima je náročná po fyzickej, aj psychickej stránke. Je únavná a vyčerpávajúca a my počas nej tiež často vyzeráme unavene, priam vyčerpane. A koho už pritiahne takáto troska? Viac slnka počas dlhších dní nám dodáva viac energie, viac vnútornej radosti, ktorá sa ihneď prejaví aj navonok. Keď máme dobrú náladu, k čomu nám po dlhej, tmavej a mrazivej zime stačí fakt jeden pekný, teplý deň, usmieva sa každá bunka nášho tela a pozitívny človek je magnet na ľudí.

Viaceré prieskumy ukázali, že mužov na ženách na prvý pohľad upúta ústa a úsmev. To je ten najkrajší doplnok. Ani dokonalý mejkap nedokáže to, čo dokáže usmiata myseľ. Čaro ženskej príťažlivosti sa neskrýva v ročnom období, ale v našom vnútri, v našom a myslení a prežívaní. Krásna ale smutná alebo unavená žena nepritiahne ani bezdomovca, nedokonalá, no šťastná a spokojná žena si vždy bude mať z čoho vyberať.

Autor: Eva
Foto: Ingimage

Jarné milovanie