Zápal v tele je skrytý zabijak

Zápal v tele je skrytý zabijak

Zápal je reakciou imunitného systému, ktorá nás chráni proti toxínom, infekciám a poraneniam. Chronický zápal, ktorý v tele pretrváva dlhú dobu, však spôsobuje závažné poškodenie a poruchy vedúce k chronickým ochoreniam. 

Takmer všetky chronické a civilizačné choroby spôsobuje alebo ovplyvňuje skrytý zápal v tele: srdcovo-cievne choroby, rakovinu, obezitu, cukrovku, demenciu, depresiu, artritídu, autoimunitné ochorenia, alergie, astmu, kožné choroby, tráviace ťažkosti, únavu, migrény a v neposlednom rade rýchlejšie starnutie.
Presne o tom píše skúsený lekár David Frej v knihe Zápal – skrytý zabijak. A radí, čo treba robiť.

Najskôr si položte otázky a odpovedzte úprimne:Zápal je reakciou imunitného systému, ktorá nás chráni proti toxínom, infekciám a poraneniam. Chronický zápal, ktorý v tele pretrváva dlhú dobu, však spôsobuje závažné poškodenie a poruchy vedúce k chronickým ochoreniam.  Takmer všetky chronické a civilizačné choroby spôsobuje alebo ovplyvňuje skrytý zápal v tele: srdcovo-cievne choroby, rakovinu, obezitu, cukrovku, demenciu, depresiu, artritídu, autoimunitné ochorenia, alergie, astmu, kožné choroby, tráviace ťažkosti, únavu, migrény a v neposlednom rade rýchlejšie starnutie. Presne o tom píše skúsený lekár David Frej v knihe Zápal – skrytý zabijak. A radí, čo treba robiť. Najskôr si položte otázky a odpovedzte úprimne: ·     Ste často unavení a bez energie? ·     Máte vysoký krvný tlak alebo ischemickú chorobu srdca? ·     Liečite sa na alergie či astmu? ·     Máte nadváhu alebo cukrovku? ·     Diagnostikovali vám nádorové ochorenia? ·     Bolí vás často v krku? ·     Objavujú sa vám kožné vyrážky? ·     Bolia vás kĺby? Ak ste na viacero otázok odpovedali áno, máte pravdepodobne v tele chronický zápal, ktorý je často príčinou civilizačných chorôb a je potrebné začať ho liečiť. „Zápal sa týka prakticky všetkých zdravotných ťažkostí – chorôb srdca, cukrovky, obezity, migrén, artrózy, rakoviny, astmy, alergií, ekzémov, chronického syndrómu únavy, depresii, demencie,“tvrdí autor knihy Zápal – skrytý zabijak uznávaný český lekár David Frej. „Väčšina chronických ochorení pritom pramení zo zápalu, ktorý je často na prvý pohľad nenápadný, ale na bunky, tkanivá, orgány tela i mozgu má devastujúce účinky.“  Každý, kto chce predchádzať chorobám alebo riešiť svoje dlhodobé zdravotné ťažkosti, sa môže riadiť jednoduchými a praktickými princípmi zameranými na riešenie zápalu, ktoré sú uvedené v knihe Dozviete sa v nej, čo znamená zápal a ako zistiť, že ho máte v tele. Naučíte sa chrániť pred chorobami spojenými s chronickým zápalom a nechýbajú praktické rady, ako sa ho zbaviť a uzdraviť sa. Doktor Frej tiež prezradí, ako spomaliť starnutie a dožiť sa v zdraví vysokého veku. Súčasťou jeho knihy je ozdravný protizápalový program. Doktor David Frejštudoval v Prahe, ale tiež v USA, Rakúsku a v indickej Pune. Vo svojom centre sa zaoberá vlastným liečebným systémom prepájajúcim liečbu zápalu a s ním súvisiacich chronických ochorení. Zaoberá sa aj výživou, biologickými rytmami a detoxikáciou organizmu.  Faktory ovplyvňujúce zápal: ·     Strava a trávenie ·     Pohyb ·     Sex ·     Spánok ·     Stres ·     Mikroorganizmy, parazity a infekcie ·     Toxické látky ·     Klimatizácia a syndróm chorých budov ·     Elektromagnetický smog ·     Toxické kovy ·     Neznášanlivosť potravín a alergie na ne  Viac sa dozviete v novinke Zápal – skrytý zabijak, kde rozoberá aj všetky faktory ovplyvňujúce zápaly v tele.

·         Ste často unavení a bez energie?

·         Máte vysoký krvný tlak alebo ischemickú chorobu srdca?

·         Liečite sa na alergie či astmu?

·         Máte nadváhu alebo cukrovku?

·         Diagnostikovali vám nádorové ochorenia?

·         Bolí vás často v krku?

·         Objavujú sa vám kožné vyrážky?

·         Bolia vás kĺby?

Ak ste na viacero otázok odpovedali áno, máte pravdepodobne v tele chronický zápal, ktorý je často príčinou civilizačných chorôb a je potrebné začať ho liečiť.

„Zápal sa týka prakticky všetkých zdravotných ťažkostí – chorôb srdca, cukrovky, obezity, migrén, artrózy, rakoviny, astmy, alergií, ekzémov, chronického syndrómu únavy,

depresii, demencie,“tvrdí autor knihy Zápal – skrytý zabijak  uznávaný český lekár David Frej. „Väčšina chronických ochorení pritom pramení zo zápalu, ktorý je často na prvý pohľad nenápadný, ale na bunky, tkanivá, orgány tela i mozgu má devastujúce účinky.“

Každý, kto chce predchádzať chorobám alebo riešiť svoje dlhodobé zdravotné ťažkosti, sa môže riadiť jednoduchými a praktickými princípmi zameranými na riešenie zápalu, ktoré sú uvedené v knihe

Dozviete sa v nej, čo znamená zápal a ako zistiť, že ho máte v tele. Naučíte sa chrániť pred chorobami spojenými s chronickým zápalom a nechýbajú praktické rady, ako sa ho zbaviť a uzdraviť sa.
Doktor Frej tiež prezradí, ako spomaliť starnutie a dožiť sa v zdraví vysokého veku. Súčasťou jeho knihy je ozdravný protizápalový program.

Doktor David Frej študoval v Prahe, ale tiež v USA, Rakúsku a v indickej Pune. Vo svojom centre sa zaoberá vlastným liečebným systémom prepájajúcim liečbu zápalu a s ním súvisiacich chronických ochorení. Zaoberá sa aj výživou, biologickými rytmami a detoxikáciou organizmu.

Faktory ovplyvňujúce zápal:

·         Strava a trávenie

·         Pohyb

·         Sex

·         Spánok

·         Stres

·         Mikroorganizmy, parazity a infekcie

·         Toxické látky

·         Klimatizácia a syndróm chorých budov

·         Elektromagnetický smog

·         Toxické kovy

·         Neznášanlivosť potravín a alergie na ne

Viac sa dozviete v novinke Zápal – skrytý zabijak, kde rozoberá aj všetky faktory ovplyvňujúce zápaly v tele.