Zamestnanci Allianz vybehali pol milióna eur pre charitu

Allianz World Run 2017 v číslach:

Viac ako 10-tisíc zamestnancov skupiny Allianz z 55-tich krajín sveta sa zapojilo do už 2. ročníka globálneho bežeckého projektu Allianz World Run (AWR). Počas troch mesiacov, od mája do konca júna 2017, poisťováci behali alebo kráčali a cez mobilnú aplikáciu pridávali svoje kilometre. Spoločnými silami za 90 dní zdolali 1,37 milióna kilometrov a vyzbierali sumu 500-tisíc eur, ktorými budú podporené charitatívne projekty organizácie SOS Children´s Villages.

Desať lokalít na Ukrajine, v Sýrii, Somálsku, Bangladéši, Južnom Sudáne, Ekvádore, Nikarague, Mali, Nigérii a Mozambiku dostane, na základe dôkladnej analýzy rizík špecifických pre každé miesto, záchranné balíky núdzovej pomoci pripravené na mieru. Balíky obsahujú stany, člny, potraviny, zariadenia na úpravu vody a zdravotnícke potreby. Allianz tak okrem finančnej a materiálnej podpory, poskytla v rámci projektu aj svoje odborné znalosti z oblasti riadenia rizík. „Som hrdý na to, že zamestnanci Allianz aj tento rok podporili bežeckú iniciatívu s takým veľkým odhodlaním a športovými ambíciami. Chrániť deti pred rizikami, ako sú dôsledky zmeny klímy je niečo, čo sa zamestnancov Allianz osobne dotýka,“ uviedol šéf skupiny Allianz Oliver Bäte.

Do projektu sa opäť zapojila aj Allianz – Slovenská poisťovňa. Viac ako 150 jej zamestnancov pravidelne behalo či chodilo do práce pešo a pridávali tak v rámci projektu kilometre za región strednej a východnej Európy (CEE).

Allianz World Run 2017 v číslach:

  • 1 373 262 zdolaných km
  • 10 234 zapojených zamestnancov Allianz
  • 55 zúčastnených krajín
  • 167 306 aktivít (beh alebo chôdza)
  • 134,19 km priemerná zdolaná vzdialenosť na účastníka
  • 87 732 miliónov spálených kalórií
  • 500-tisíc eurami podporených 1091 detí z SOS Children´s Villages v 10-tich krajinách sveta


SOS Children’s Villages:

Je nezávislá mimovládna charitatívna organizácia, ktorú založil Hermann Gmeiner v Rakúsku v roku 1949. Jeho základnou myšlienkou bolo a dodnes je, že každé dieťa by malo mať matku, bratov a sestry a žiť v dome, v obci, vyrastajúc s pocitom spolupatričnosti a bezpečnosti. V priebehu rokov sa organizácia rozrástla a pomáha deťom a ich rodinám na celom svete. V súčasnosti prevádzkuje 571 obcí v 134 krajinách sveta a viac ako 1900 ďalších zariadení ako sú materské školy, školy, zariadenia pre mládež, centrá odborného vzdelávania a zdravotnícke strediská. Organizácia tiež zriaďuje programy núdzovej pomoci s cieľom pomôcť obetiam prírodných katastrof, vojny alebo krízy. Viac informácií nájdete na: www.sos-childrensvillages.org

Allianz World Run 2017 v číslach: