Základom je vždy strih

Rozmýšľate, ako dať účesu novú tvár? Stavte na svieži look – čiže dokonalý strih, ktorý vám dodá šmrnc. Jar je plná rozmanitosti. Maximálne rovné, strapaté aj jemné vlny. Reč je o  trendoch, ktoré sú momentálne v kurze.

 

Pýšia sa nimi celebrity i bežné smrteľníčky, ktoré sa v snahe vyzerať ako obľúbená hviezda, nechávajú strihať doslova podľa predlohy. Ide o nadčasové účesy, ktoré padnú každej, a ešte vám aj uberú pár rokov. Stačí si vybrať.

 

À la Kleopatra
Týmto účesom boduje aj jedna z najvplyvnejších celebrít súčasnosti, Kim Kardashian West. Dlhé vlasy po pás pred časom vymenila za strih nad plecia, ktorý nezaberie veľa času pri úprave a je maximálne efektný. Ak sa preň rozhodnete, záležať by ste si mali dať na jeho pravidelnosti a dokonalej hladkosti. No na trhu je mnoho prípravkov, ktoré pomôžu neposedné vlasy uhladiť.

 

Rebelský „pixie“
..ako Kristen Stewart. Zabudnite na úmorne dlhé umývanie a sušenie, krátke vlasy sú umyté, vyfúkané a dokonale upravené za pár minút. Na rozdiel od dlhovlások nemusíte riešiť špeciálne vlasové kúry a masky. Aby bol vzhľad skvelý vzhľad a úprava jednoduchá dôležitý je perfektný strih. Myslite na to, že krátke vlasy treba pravidelne zastrihávať. Ideálne každých štyri až šesť týždňov. A styling? Používajte „objemový“ šampón a kondicionér, po umytí vlasov naneste penové tužidlo. Najlepší hrebeň sú prsty. Kým siahnete po klasickej kefe, naberajte vlasy do prstov, zdvíhajte ich od hlavy a tvarujte do požadovaného smeru. Až budú vlasy takmer suché, vyhlaďte ich štruktúru guľatou kefou a zafixujte účes lakom na vlasy. Nadčasová klasika je zostrih, ktorému sa hovorí pixie. Vlasy sú krátke na zátylku a na bokoch, v hornej a prednej časti sú dlhšie a padajú do ofiny.

 

Vlnitý „lob“
Cestička nabok, či rovná línia smerujúca stredom hlavy a po bokoch nenápadné vlny rámujúce tvár. Strih sa vyznačuje dlhšími vlasmi vpredu, známy je aj ako lob. Najdôležitejšia je pri lobe úprava. Môžete ho nosiť vlnitý aj hladký, v kurze sú jemné vlny, ktoré podčiarknu objem a zaujímavý prechod medzi kratšími vlasmi vzadu a dlhšími vpredu.

Autor: -aka-