ZAHREJTE SA ČERVENOU

Pomaly sme sa prepracovali do takého štádia zimy, kedy cítime, akoby nemala konca kraja. Deň čo deň na seba súkame vrstvy oblečenia s otázkou, ako dlho ešte? Slnko vykukne len zriedka a preto sa dobrá nálada navodzuje ťažšie a ťažšie. A preto sa treba  urobiť radikálny krok. Taký, ktorý nám urobí nesmiernu radosť. Napríklad si kúpiť nový kabát! A najlepšie urobíte ak si vyberiete červený.

Dynamická farba

Prečo si zvoliť červenú má hneď niekoľko dôvodov. Okrem toho, že je neskutočne sexi a každá žena v červenej vyzerá ako bohyňa lásky, tak jej pôsobenie a vyžarovanie má priaznivé účinky napríklad aj na náš krvný obeh. Doslova nám rozprúdi krv v žilách a tým sa zvýši aj naša telesná teplota. Zároveň znižuje pocit únavy a podporuje tvorivosť. Už starovekí Gréci verili v silu tejto farby a preto ju používali na vyjadrenie lásky, či vášne.

 

Rozžiarte ulicu

Červený kabát si môžete dať prakticky ku všetkému, ale v kombinácii s čiernou vás určite nikto neprehliadne, budete vyzerať mimoriadne elegantne. Ak premýšľate nad vhodnou kabelkou tak sa prestaňte trápiť. Vo svete kabeliek už takmer žiadne pravidlá neexistujú. Pokojne si zoberte tú, ktorú máte najradšej. Aby ste sa vyhli nadmernej kombinácii farieb, riaďte sa zlatým francúzskym pravidlom 3 farby a dosť.

Dĺžku kabáta zvoľte priamo úmerne vašej postave. V prípade, že ste nižšia siahnite po kratšom strihu a naopak. Tento rok sú veľmi populárne kabáty, ktoré sú inšpirované skutočnými uniformami. Preto sa nebojte nášiviek na ramenách a ani dvojradového zapínania. Ďalším trendom sú folklórne výšivky, ale so vzormi to veľmi nepreháňajte nechajte vyniknúť samotnú farbu.

Spríjemnite si tieto zimné dni a rozveseľte seba aj okolie, buďte mierne výstredná, elegantná, skrátka neprehliadnuteľná. Oblečte si červený kabát!

 

 

Zdroj: www.fashionpainteddreams.com, wwzdw.com, www.theserenasaga.com, wp.secure.fellt.com, www.flickr.com, sarahsscribblesdotcom.wordpress.com