Zahrejte sa bez radiátora. 5 spôsobov, ako si vytvoriť hrejivý interiér

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Zo všetkých strán sa dnes na nás sypú zaručené rady, ako pri vykurovaní energiami a drahým palivom ušetriť. Mnohé sú však o obmedzovaní a znížení komfortu, na ktorý sme boli doteraz zvyknutí. Našťastie existujú možnosti, pomocou ktorých viete ušetriť a pritom si zaistiť teplo bez ohrozenia spotreby energie a spomínaného komfortu.

Podelíme sa s vami o niekoľko rád a trikov, ktoré môžete urobiť, aby ste si vytvorili teplú a útulnú obývačku, ktorá nemusí zahriať len radiátor.

 

 

Využite útulný textil

Prikrývky a vankúše majú schopnosť takmer okamžite zmäkčiť a zahriať chladnú, nevábnu miestnosť. Zároveň sú štýlovým doplnkom každej modernej obývačky.

Ak teda sa teda chcete zahriať, prekryte pohovku prikrývkami a niekoľkými vankúšmi, ktoré dodajú vášmu priestoru teplý vzhľad a útulný pocit a pri sledovaní televízie vás aj príjemne zahrejú!

 

Začleňte do dizajnu interiéru drevo

Aj drevo pôsobí veľmi teplým dojmom, čo s radosťou dnes využívajú pri zariaďovaní aj tí najlepší interiéroví dizajnéri. A má to svoje dôvody. Drevo má bohaté tóny a dodáva sa v širokej škále povrchových úprav. Pridanie dreva do vašej obývačky je teda ďalší skvelý spôsob, ako ju zohriať a urobiť z nej útulnú modernú kajutu – možno aj bez použitia energie na vykurovanie.

Kúpte si koberec

Pokrytie studenej podlahy útulným kobercom je skvelý spôsob, ako dodať teplo do vašej obývačky a prvok pohodlia do vášho domova. Prichádzajú na trh v obrovskej škále veľkostí, štýlov a farieb, takže bez ohľadu na to, s akým priestorom pracujete, zaručene nájdete taký, ktorý bude vyhovovať potrebám vašej obývačky.

 

Skúste použiť sviečku

Oheň sa môže zdať ako zrejmý spôsob, ako vykúriť priestor, ale nie do všetkých priestorov sa zmestí skutočný krb. Bez ohľadu na to, kde bývate, sviečka alebo dve na konferenčnom stolíku sú preto skvelým spôsobom, ako zútulniť obývačku a urobiť ju teplejšou bez toho, aby sa v skutočnosti ešte viac zahriala.

 

Ozdobte priestor teplými farbami

Použitie sýtych farieb vo vašom interiéri je skvelý spôsob, ako pridať teplo do vašej obývačky. Sú dostatočne neutrálne, takže ak chcete, môžu byť zvýraznené jasnejšími farbami, ale sú tiež skvelé, keď sú spárované s prírodným materiálom, ako je drevo.

Uvidíte, že aj tieto malé úpravy interiéru domov nielen skrášlia, ale ho aj príjemne zahrejú.

Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com