Do prírody – za pohybom – v správnom oblečení!

Radi športujete a už vás omrzelo cvičenie v telocvični alebo vo fitness? Skúste to v prírode. Pohyb na čerstvom vzduchu a slnečné lúče totiž dokážu viac, než si myslíme. Ak si potrebujete vyvetrať hlavu, odbúrať stres či zlepšiť náladu, šport v prírode bude  pre vás tým pravým.

A viete ako sa máte na takýto druh „outdoorového“  športu správne obliecť?

 

Výhody športovania v prírode

Outdoorové športy či tréning v prírode majú hneď niekoľko výhod a sú skvelou alternatívou fitness centier. Športom v prírode sa vám zlepší nálada a dostanete do tela vitamín D, ktorý je dôležitý pre zdravé kosti a zuby, pomáha udržiavať zdravé svaly a pozitívne vplýva aj na náš imunitný systém.

Cvičenie vonku dokáže pozitívne vplývať aj na náš mozog a stimuluje všetky ľudské zmysly spôsobom, ktorý cvičenie v priestoroch nedokáže nahradiť.

Uvidíte, že už po 5 minútach cvičenia v prírode sa budete cítiť pozitívne a dobre naladená.

 

Ako na to?

Ak nie ste veľmi športový typ, môžete začať zľahka a to pravidelnými prechádzkami. Aj chôdzu môžeme považovať za cvičenie, a to hlavne v tom prípade, že kráčame rýchlejším tempom. Aktívna chôdza v prírode je najprirodzenejšou vytrvalostnou pohybovou aktivitou, ktorá má mnoho zdravotných pozitív. Znižuje hladinu stresu a zvyšuje dobrú náladu, ktorá priamo úmerne rastie s vašou psychickou pohodou a schopnosťou sústrediť sa.

Ak si trúfate na niečo náročnejšie, najvhodnejšími pre vás bude turistika, beh alebo aj bicyklovanie. Beh je jedným z najpopulárnejších foriem tréningu, odbúrava stres, depresie a zlepšuje celkovú psychickú pohodu. Podobne ako turistika, zlepšuje dobrú funkciu imunitného systému a zvyšuje energiu na zvládanie každodenných povinností pracovného a rodinného života.

Nech už zvolíte akúkoľvek aktivitu je dôležité, aby vám bola blízka, aby vás bavila a aby ste sa jej mohli venovať čo najčastejšie.

 

Kvalitné oblečenie

V prípade náročnejších fyzických aktivít odporúčame investovať do kvalitného oblečenia a vybavenia, ktoré vám športovanie v prírode uľahčí. Pri výbere oblečenia nezabúdajte hlavne na jeho funkčnosť. To znamená, že by malo byť vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré odvádzajú od tela vlhkosť a je pohodlné nielen svojím strihom ale aj použitými materiálmi. Uvidíte sami, že sa v kvalitnom športovom oblečení budete cítiť oveľa viac pohodlne, zabezpečí vám správnu termoregulácie organizmu a zlepší výkon pri akejkoľvek aktivite. Ak športujete v prírode nezabudnite aj na ochranu pred slnkom a otravným hmyzom. Preto by ste mali mať so sebou vždy kvalitné SPF (aj na horách!) a účinný repelent proti komárom a kliešťom. Tak budete mať istotu, že vám nič nepokazí náladu a vy sa budete môcť naplno venovať vašej športovej aktivite.

 

Autor: Nina M.
Ilustračné foto:pinterest.com

Galéria:  www.upbrands.sk