Western look je späť: buďte štýlová a sexi v klobúku, i kovbojských čižmách

Milovníčky Divokého západu si túto jar prídu na svoje! Do popredia sa totiž opäť vracia romantický, no zároveň rebelský a nespútaný westernový štýl. Strapce, koža a klobúky sa budú nosiť nielen na večer, ale aj bežný deň. Stavte na westernový outfit aj vy a buďte neprehliadnuteľná!

 

Western look

V uplynulých týždňoch módne prehliadky ožili kvetinovými vzormi, ale aj neopozeranými westernovými prvkami. Tie si našli uplatnenie nielen na klobúkoch, či čižmách, ale aj ďalších odevoch. Western look je tak späť v plnej sile a s ním aj módne kreácie, ktoré pôsobia romanticky a zároveň rafinovane. Ako ho teda nosiť, aby vynikol a zároveň nepôsobil prekombinovane? Stavte na naše tipy, vďaka ktorým vyšperkujete westernový outfit k dokonalosti.

 

Nápadité kombinácie

Chcete vybočiť zo zabehnutých koľají a oživiť svoj každodenný outfit? Tak zvoľte westernové detaily, ktoré túto jar nesmú chýbať v šatníku žiadnej fashion maniačky. Nemusíte sa do nich obliecť od hlavy až po päty. Úplne postačí jeden, alebo dva doplnky – napríklad kovbojské čižmy, či klobúk. Môžete ich nosiť oddelene, alebo aj dokopy pre ešte dramatickejší westernový efekt. Pokojne skombinujte westernové čižmy s basic tričkom a saténovou sukňou. Alebo stavte na trendy zvonové rifle, ktoré oživí výrazný klobúk a dlhý kardigán so strapcami. Elegantnejšiemu oblečeniu dodáte rebelský nádych kovbojskými čižmami vo vzore hadej kože.

 

Všade samé strapce

Neprehliadnuteľný kovbojský look docielite, ak do neho zakomponujete výrazný prvok, akým sú strapce. Túto sezónu sa budú nosiť na sukniach, kabátoch, ale i vestách. Strapce však nájdeme aj na kožených bundách, či šatách. Mestskému outfitu dodáte jemne westernový nádych napríklad kabelkou so strapcovými detailmi. Strapce sa objavujú tiež na kovbojských čižmách, ktoré sú absolútnym must have jari.

 

Štýlové doplnky

Kovbojský outfit sa nezaobíde bez doplnkov. Práve tie mu dodajú osobitý šmrnc. Okrem klasiky v podobe čižiem a klobúka nezabudnite na štýlovú šatku s westernovým nádychom, ktorá sa dá využiť na desiatky spôsobov. V chladnejších jarných dňoch ju môžete obmotať okolo krku, alebo využiť ako opasok, či pokrievku hlavy. K westernovému oblečeniu patria tiež brošne, ale i masívne náušnice, či náramky. Zvoliť môžete doplnky z kovu a tiež kože, ktorá je v kovbojskom štýle vždy vítaná.

Text: Michaela Miňová
Foto: pinterest.com