Vzory, vďaka ktorým sa nevieme dočkať leta!

Móda nám každú sezónu prináša horúce novinky, ktoré buď na dlhšiu dobu ovládnu módne trendy alebo sa pomaly vytratia a uvoľnia miesto daľším novinkám. Existujú však letné vzory, ktoré dokonale odolávajú trendom a už roky sprevádzajú ženy v elegantných aj bežných outfitoch. Predstavujeme Vám niekoľko outfitov s exotickými motívmi, ktoré túto sezónu jednoznačne musíte vyskúšať.

 

Exotika v šatníku

Tropické vzory sú ideálnym letným, dovolenkovým vzorom, no nikto netvrdí, že ich nemôžete zakomponovať už aj do svojho jarného šatníka. Sú veľmi nápadné a vďaka ním vás nikto neprehliadne. Dominantným vzorom sú túto sezónu motívy palmových listov a rastliny s názvom monstera. Najčastejšie ich nájdeme na šatách či nohaviciach širšieho strihu. Pre menej odvážne dámy je riešením zvoliť jeden základný model s tropickým vzorom a skombinovať ho s inými neutrálnymi jednofarebnými kúskami. Alebo stačí ak k vášmu outfitu zvolíte správne doplnky s tropickým detailom. Tie môžu krásne doladiť váš celkový vzhľad. Pre odvážnejšie môže byť skvelou voľbou obliecť sa do tropického vzoru od hlavy až po päty. Pokojne skombinujte blúzku a nohavice s rovnakým tropickým motívom. Takýto outfit si navyše pýta aj dokonalé líčenie, preto nezabudnite na výraznejší rúž, ktorý bude čerešničkou na torte vášho výsledného vzhľadu.

 

Mestské safari

Už po minulú sezónu sme si mohli všimnúť vplyv africkej kultúry na súčasnú módu.

Kultúra aj história obliekania v Afrike bola vždy spojená s nekonečným množstvom farieb, hravou kombináciou vzorov a príjemných letných odtieňov. Ani tento rok tomu nebude inak.  Farebných kombinácií je nespočetne veľa, vždy sa však uistite, že si vyberáte dizajn, ktorý vo vás vyvoláva pozitívnu nádladu a v ktorom sa budete cítiť dobre. Obľúbenými sú tento rok tzv. geometrické etno vzory, ktoré originálne osviežia váš outfit. Alebo môžete vzor zakomponovať do outfitu aj v podobe výraznéhp detailu. Napríklad zaujímavá šatka vo vlasoch s grafickým vyhotovením vašim dňom dodá ten správny letný look.

 

Zvieracie motívy

Zvieracie vzory sú samozrejme v kurze po celý rok, no s príchodom teplejších dní nám navodzujú dokonalú, exotickú a dovolenkovú náladu.

Objavujú sa nielen na rôznom oblečení, ale aj na obuvi a ďalších nevyhnutných doplnkoch. Je to hlavne preto, že majú v sebe silu, razanciu a sú nadmieru odvážnou voľbou. Ale pokiaľ ich správne nakombinujete, vo vašom šatníku dokážu vytvoriť divy. Medzi tie najobľúbenejšie patria hlavne vzory napodobňujúce srsť divokých šeliem ako je leopard, no do popredia sa dostali aj hadie a krokodýlie motívy, ktoré sú symbolom divokej atmosféry skutočne pravej, nefalšovanej exotiky. Zvieracie vzory ponúkajú množstvo možností no treba si dať pozor na kombinácie. Aby mohol zvierací vzor skutočne vyniknúť, je ideálne ho kombinovať s outfitom v jednotnej farbe. Naberte odvahu a zaraďte exotiku  do vášho šatníka túto sezónu aj vy!

 

Autor: Nina Murárová
Ilustračná fotografia: pinterest.com
Galéria: Twinset, VERO MODA, Cellbes, beautysecret.sk