Výzva Anky Repkovej prináša ľahké latino

Výzva Anky Repkovej

Speváčka Anka Repková, ktorú fanúšikovia poznajú aj z televíznych relácií Let’s Dance či Bailando, pripravila na leto skladbu, ktorá svojím textom apeluje na sebavedomie každého z nás.

Anka Repková zaujala už vo svojej mladosti, keď vyhrala 1. miesto v celoslovenskej súťaži Detský talent s interpretáciou skladieb Don’t Cry For Me Argentina a E Viva Espaňa. V roku 2007 zaujala aj porotu, ktorej členmi boli Peter Lipa či Kamil Peteraj, a získala 1. miesto v interpretačnej súťaži Slovenského rozhlasu s piesňou Perdere l’amore.

Za sebou má viaceré zaujímavé spolupráce, či už ako sólistka Big Bandu Gustáva Broma, už takmer desať rokov pôsobí ako sólistka Orchestra Pavla Zajáčka, pôsobila v kapele Replay Band a od roku 2009 má aj vlastnú kapelu Anka Repková & Band, s ktorou vystupuje po celom Slovensku.

Anka je nielen speváčkou, ale aj autorkou piesní a textov, hlasovou koučkou a herečkou. Vystupovala v muzikáloch Vlasy, Rebelové či Rocky Horror Show v divadlách Nová scéna a Aréna. Okrem toho sa venuje aj vzdelávaniu v oblasti spevu a hlasového koučingu. Záujemcom sa venuje na súkromných hodinách spevu, organizuje workshopy Otvor svoj hlas, hlasové kurzy Prebuď potenciál svojho hlasu a vedie zbor Anky Repkovej – Spievanie nás baví.

Zdalo by sa, že popri všetkých aktivitách veľa času na vlastnú tvorbu nezostáva, ale Anka Repková patrí medzi pracovitých ľudí a v tomto roku pracuje na viacerých vlastných skladách, ktoré uvádza svojím fanúšikom prvým singlom Výzva z pripravovaného albumu.

Hudbu aj text nového singla Výzva napísala Anka Repková sama, a o aranžmán sa postaral Juraj Holoda. Skladba s latino-orientálnym zvukom prináša motivačný text, ktorý má fanúšikov podporiť, aby aj v náročnejších situáciách dôverovali sami sebe a odhodlali sa zvihnúť hlavu hore a kráčať vpred.

Na novom albume Anky Repkovej vyjdú aj jej single Svetlo (vianočná skladba) a Vyznanie. Vydanie albumu je naplánované na jeseň tohto roka.

Link na singel Výzva: https://www.youtube.com/watch?v=dQTtAK_0J-M

Anka Repková – Výzva
Text:                       Anka Repková
Hudba:                   Anka Repková
Aranžmány:           Juraj Holoda
Spev:                       Anka Repková
Vokály:                    Juraj Holoda
Gitara, klávesy:     Juraj Holoda
Perkusie:                 Michal Fedor a Juraj Holoda (programming)
Bicie:                        Michal Fedor (programming)
Basgitara:                Martin Gábor
Mix a master:         Juraj Lehuta a Rastislav Dubovský, dubovskymusic.sk
Nahrané v štúdiu Rastislava Dubovského, dubovskymusic.sk

Výzva Anky Repkovej