Vytŕčajúce ponožky z obuvi nie sú hanba. Práve naopak! Žena, ktorá ich vie nosiť, získava pohodlie a štýl

Po náročnom polroku, je tu opäť čas, aby sme sa pozreli na odvážnejšie módne inšpirácie a svetové trendy, ktoré nám pomôžu oživiť všedný deň. Trend, ktorý bezpochyby vyniká medzi ostatnými, sú vykúkajúce ponožky z nežnej dámskej obuvi. Viete si to na sebe predstaviť?

 

Už to nie je len o inšpirácii zo zahraničia.

Ponožky v sexy obuvi na podpätkoch poznáme z obľúbených “London street style“ záberov a každoročne sa objavujú aj v kolekciách mnohých obľúbených dizajnérov a svetových značiek. No v poslednom čase s nimi začali pracovať v rámci svojich nových kolekcií a lookbookov aj mnohé dostupnejšie, na Slovensku etablované, módne značky a reťazce. V bezprostrednej blízkosti našich nákupov tak vídame, dokonca, ponožkové vrstvenie v lodičkách, bagandžiach, ale aj v rôznej členkovej obuvi ako sú tenisky, chelsea obuv, grunge, ankle boots či brogues. Špekuluje sa preto o tom, či sa tento trend snaží uchytiť v móde vo väčšom a natrvalo.

 

Fantastických výhod ponožiek v obuvi by sme našli mnoho.

Tie kvalitné absorbujú pot, jemné zabraňujú odieraniu a páleniu chodidiel, tie teplejšie v zime príjemne zahrejú a dodajú aj v menej zateplenej obuvi pocit dobrej izolácie od chladu. Má to však jeden háčik. Vykúkajúce ponožky pôsobia pri niektorých typoch obuvi veľmi nápadne, treba tu voliť farby a dizajn oboch kúskov s citom.

Dizajnovými ponožkami alebo ponožkami s popisom môžete zanechať okoliu milý, vtipný odkaz. A vysoké ponožky sa nehodia len k čižmičkám na podpätku. Príjemne odľahčia aj outfit na pánsky štýl.

Upútať ponožkami za každú cenu však nemusíte. Môžete si zvoliť viac nápadnú, napríklad lakovanú alebo peknú semišovú obuv a prítomnosť ponožiek len naznačiť. Lem ponožiek môže zdobiť metalická farba, čipka alebo koráliky. Vyzerá to vtedy naozaj perfeknte.

Nie je to náhoda, že najviac uletených a najodvážnejších kombinácií ponožiek v obuvi zbiera módna polícia v Londýne. Mesto, kde sa dokáže zmeniť počasie z hodiny na hodinu musí rozmýšľať ako nosiť obľúbenú prechodnú štýlovú obuv a pritom nepremrznúť. Nohy v menej zateplenej obuvi zahrejú kvalitné ponožky až do prvých mrazov. Jediné, na čo musíme pri ich výbere dať pozor, aby sme neskĺzli do prílišnej infantilnosti.

Zdroj: Maria H.