Výstava výtvarníka SANCHA “ IKARUS ŽIJE! „

Po výstave Impresie východu prináša Audi Exclusive Gallery v spolupráci s agentúrou AMYMON, s. r .o.,  ďalší zaujímavý výtvarný projekt. Je ním expozícia výtvarníka Ľubomíra „Sancha“ Sinčáka. Už jej názov Ikarus žije jemne naznačuje, že sa budete mať možnosť stretnúť s niečím naozaj výnimočným.

 

Ľubomír „Sancho“ Sinčák je rodák z Borše v okrese Trebišov. Odmalička ho bavilo maľovanie a kreslenie, čo si všimol miestny výtvarník a začal ho podporovať. Poskytol mu ateliér, farby a učil ho základné techniky maľby. To sa neskôr prejavilo v jeho profesionálnej tvorbe plnej invencie a imaginácie. Tá sa naplno začala rozvíjať po jeho príchode do Bratislavy v roku 2006. V tom čase sa uskutočnila aj jeho prvá výstava v bratislavskej Villa Rustica. Stručné dejiny paralelných svetov, tak sa totiž exhibícia volala, vzbudili veľký záujem a odvtedy Ľubomír Sinčák vystavoval na ďalších miestach Slovenska, ale tiež v Česku, Rakúsku a Francúzsku. I keď jeho profesionálne fungovanie netrvá dlho, je o to údernejšie, silnejšie a emotívnejšie. Akoby svoju energiu, cit pre výtvarno, nápad i myšlienku nechával dozrieť. Neuponáhľal sa, neurobil zbytočné kroky. V pravý čas vyšiel so svojou tvorbou na svetlo sveta a dokázal sa v okamihu ocitnúť medzi naozajstnou špičkou. V obrazoch tohto umelca nájdete mystiku i tajomno, surealizmus i realitu, to všetko podčiarknuté majstrovskou technikou. Pri ich pozorovaní sa dostanete do sveta snov a fantázie, ale popritom si uvedomíte, aká tenká čiara vás delí od skutočnosti. Tak úžasne totiž autor dokáže pracovať s náladami. Ak by sme sa snažili zaradiť jeho umelecký štýl do akejkoľvek škatuľky, nepodarí sa nám to. Je to totiž výsostne emotívna tvorba a emóciám sa nám klásť medze nepodarí. Mohli by sme sa o to pokúsiť, ale zbytočne by sme sa snažili pristrihnúť Ikarovi krídla. On žije ďalej. A vzlieta naozaj vysoko. V tomto prípade oveľa vyššie než to poznáme z mytológie. Sanchov Ikarus je totiž obmedzený len jedinou vecou. Fantáziou. A tá je v prípade tohto skvelého umelca naozaj neohraničená.

Presvedčte sa o tom sami. Navštívte výstavu Ľubomíra „Sancha“ Sinčáka v priestoroch Audi Exclusive Gallery na Harmincovej ulici 2/B v Bratislave. Uskutoční sa od 1. marca do 30. apríla 2013. Vernisáž výstavy bude 14. marca 2013 o 18. hodine. Jej súčasťou bude aj zaujímavá módna prehliadka dámskych šiat v štýle „gothic“. Tešíme sa na vás.