Vysnenú prácu so šperkami jej všetky závidíme

Posledná kolekcia šperkov  sa v predajni Alo diamonds v bratislavskej Eurovei objavila pred Vianocami. Opäť úžasná ako všetky predtým, ale opäť iná, ešte fascinujúcejšia a jagavejšia. A tak sme oslovili Světlanu Pospíšilovú, marketingovú a PR manažérku spoločnosti, aby  sme sa o kolekcii  aj o tom, na čo sa možno tešiť na jar, dozvedeli viac.

Pri tvorbe klenotov je nevyhnutná inšpirácia, čím sa inšpirovali tvorcovia teraz?

Jeseňou, jej farbami a pestrosťou, ale aj prírodou, ktorú v kolekcii zosobňujú zvieratá a kvety. Ide o dosť veľké farebné drahokamy aj diamanty, biele, v prírodných odtieňoch šampanského, hnedé aj čierne. Som presvedčená že je to jedna z najvydarenejších kolekcií. Je v nej veľa extravagantných kúskov – vyrobených len ako jeden kus, ktoré sa už nebudú opakovať, takže každá žena bude mať originál, nuž a originál kupujú ženy najradšej.

 

Čo vás, ako ženu, upútalo v kolekcii najviac?

Kvety vytvorené rukami klenotníkov sa mi každý rok páčia najviac, tentoraz sú opäť výnimočné. Fascinujú ma veľké kvety uprostred s drahokamom obsypaným ešte drobnými kvetmi…. Veľmi pekná je aj kolekcia zvieratiek.

 

V čom je táto kvetinová kolekcia iná ako tie predchádzajúce?

Je extravagantnejšia, viac zameraná na ženy, ktoré túžia nosiť originál. Jednotlivé kúsky sú dosť výstredné. Väčšinou ide o veľký šperk, takže na ruke môže byť len jeden a mal by vyjadrovať osobnosť ženy.

 

A čo páni, aj pre nich máte niečo?

Pánska kolekcia je oveľa menej zastúpená, muži nosia najmä manžetové gombíky zo zlata, alebo ozdobené drahými kameňmi či diamantmi. V poslednom čase sa začali zaujímať o pánske náramky, či už rôzne ozdobné šnúry alebo z čiernych diamantov, ktorým v strede vládne niektorý z drahých kameňov. Nosiť sa začali aj náhrdelníky, ktoré vyzerajú ako ružence. Sú z čiernych diamantov, uprostred je špeciálne zlato brúsené do diamantového brusu, takže zlato sa leskne ako malé diamanty, a na to sa dá ešte zavesiť akýkoľvek prívesok. To je momentálne trend. Máme už klientov, ktorí o takéto šperky majú záujem, a vyrábame im ich na zákazku.

 

Aké šperky sa predávajú najviac?

Z celého sortimentu, celoročne, sa najviac predávajú snubné prstene v hodnote 300 až 500 eur. Pokiaľ ide o sortiment vo vysokých cenách, v obľube začali byť farebné diamanty z našej vlaňajšej jesennej kolekcie, mix bielych, žltých a čiernych diamantov. Veľmi sa predávajú aj náhrdelníky z veľkých farebných drahokamov.

 

Perlové náhrdelníky patria ku klasike, tie vaše sú však iné…

Šperky z perál sú špeciálne v tom, že ich spájame so zlatom s diamantovým brusom, takže sa trblietajú akoby v nich boli diamanty. Používame biele, zlaté, hnedé aj čierne perly. Robíme z nich krátke náhrdelníky, ale aj veľmi dlhé šnúry, ktoré sa dajú zapínať na variabilnú dĺžku. Dáma si ich môže omotať niekoľkokrát okolo krku alebo si z nich urobiť obojok s dlhou šnúrou uprostred. Zrejme práve preto, že  majú tieto klasické šperky modernejší štýl, okamžite sa vypredávajú.

 

V ktorých krajinách už má Alo diamonds butiky?

V Bratislave zatiaľ jeden, teraz na jar pribudne druhý, v Košiciach jeden, rovnako v Ostrave a v Brne dva. V Prahe sme nedávno otvárali druhý v obchodnom centre Nový Smíchov. V ostatných krajinách zatiaľ predávame naše šperky v špičkových luxusných predajniach.

 

Som žena, a tak som zvedavá. Čo prinesiete v jarnej kolekcii?

Určite opäť kvety v rôznych podobách. Najprv sme vyrábali len ruže, vlani pribudli orchidey a tohto roku kálie.  Určite budeme kvetinovú kolekciu rozvíjať ďalej, pretože je o ňu veľký záujem a je vlastne našou nosnou kolekciou.