Vyskúšali ste už raw surovú stravu?

Obľúbili si ju milióny ľudí na svete vrátane celebrít ako Demi Moore, Madonna, Prince, Gwyneth Paltrow, či Pierce Brosnan. Raw surová strava je viac ako nejaký šalát a určite pri nej nejde o život plný pravidiel a zákazov.

Surová strava je na míle vzdialená od diéty plnej zákazov a pravidiel. Inšpirovaná americkou raw-food scénou prepája aj v našich končinách zdravý postoj ku zdraviu s pôžitkom a vitalitou. Od pizze až po wrap, cez torty až po zmrzlinové kreácie – moderná surová strava poskytuje namiesto odriekania zdravú alternatívu pre všetkých tradičných kuchárov.

Chantal Sandjon je odborníčka na zdravú výživu a nadšená zástankyňa surovej stravy. Napísala knižku Raw pre začiatočníkov, v ktorej surovú stravu predstavuje ako zdravý a čerstvý spôsob stravovania, plný radosti z jedla.
Jedinečným spôsobom prepája radosť zo života a pôžitok z jedenia. V popredí nie je ani zriekanie sa, ani zatracovanie varenej stravy.
„Nie, ide o životný štýl, ktorý dodáva maximum výživných látok, energie, pocit pohody a pestrosť,“ vysvetľuje sympatická Chantal. „Pestrosť potravín, ktoré nás živia. Pestrosť spôsobov prípravy jedál ďaleko od sporáka. Pestrosť možností individuálneho prevedenia.“

V knihe Raw pre začiatočníkov nájdete množstvo informácií, faktov, čísel, podnetov a samozrejme viaceré chutné recepty.

Starou cestou k novému ja 
Nová surová strava spája storočia staré vedomosti s požiadavkami moderného života. To všetko preto, aby sme mohli nájsť jedno: naše vyrovnané, krásne a šťastné ja.

Preplnená výživnými látkami 
Enzýmy, vitamíny a antioxidanty ťahajú v modernom stravovaní často za kratší koniec. So surovou stravou je tomu inak: tu sú podstatnou mierou na dennom poriadku. Okrem toho vyradia to, čo nám škodí: nezdravé tuky, cukry, cholesterol.

Najprirodzenejšia forma chudnutia 
Mnohí raw-začiatočníci sú prekvapení, ako jednoducho pri takejto strave chudnú – bez toho, aby počítali kalórie alebo sa zriekali dezertu. Ide to skutočne samo. So surovou stravou odídu prebytočné kilá akoby samé od seba. Počítanie kalórii pritom nie je nutné. Namiesto toho je to, čo vlastne kalóriami meriame, na prvom mieste: výživová hodnota. Diéty, pri ktorých sa na určitý čas niečoho zriekame, ale aj  prebytok nezdravého jedla, dodávajú nášmu telu minimum esenciálnych – životne dôležitých živín.

Vegánska strava z čírej vášne 
Raw neprospieva len nám, ale aj planéte. Skracuje výživový rebríček a zároveň chráni zdroje. Novým pohľadom na surovú stravu uvidíte vegánstvo, ako šancu žiť naďalej v súlade s prírodou a tým sa prinavrátiť k vnútornej rovnováhe. Ísť touto cestou je skvelý pocit.

60 receptov na každý deň a užitočné informácie nájdete v knihe Raw pre začiatočníkov.

14491645511