Vychutnajte si zmrzlinu pre dospelých

Ľadovo chladná zmrzlina predstavuje úžasné osvieženie počas horúceho letného dňa. Farebné zamrazené ovocné šťavy potešia nejdeného špunta, ale častokrát prebudia dieťa aj v nás dospelých.  Ak však pridáte kvapku alkoholu a jeden z drinkov Schweppes, dodáte nanukom grády a povýšite ich na nečakaný dospelácky level.

 

Príjemne horkastú chuť Schweppes Indian tonicu, ktorá nanuky dokonale ozvláštni, si totiž vychutnajú len skutoční gurmáni s vycibreným vkusom. Tu je návod, ako vyrobiť nanuky 18+, ktoré vám pomôžu prežiť letné horúčavy.

 

Ako na to?

Výroba domácich nanukov  je nesmierne jednoduchá. Potrebujete len formu na nanuky a ovocnú šťavu, ktorú nalejte do formičiek a dáte zamraziť. V prípade nanukov obohatených o alkohol je príprava trochu zložitejšia. Alkohol má totiž nižšiu teplotu mrazu, než napríklad ovocná šťava. Pokiaľ sa nebudete držať správnych pomerov, zmes s alkoholom vám nezamrzne do požadovaného tvaru a vyrobíte iba primrznutú ovocnú triešť.

Štandardne veľký nanuk môže obsahovať max. 20 % alkoholu z celkového množstva objemu. Znamená to, že na cca. dvojdecový pohár ovocnej šťavy potrebujete jedno poldeci alkoholického nápoja. Výborne chutia rôzne druhy likérov, ale zábavu si užijete aj s primiešaním vodky, ginu, či tequily. Pridajte čerstvú ovocnú šťavu, Schweppes Indian Tonic alebo Bitter Lemon, kúsky ovocia a nanuky zmiznú skôr, ako sa nazdáte.

Hľadáte konkrétny recept na veselé nanuky? Inšpirujte sa tými našimi. Základom receptov sú toniky Schweppes, ktoré sa vyznačujú vycibrenou horkastou chuťou, na ktorú treba dozrieť. Tá dodá zmrzline ten správny gurmánsky šmrc.

 

Tonic Sunrise

Na 2-3 porcie potrebujete:
formu na nanuky
20 cl Schweppes Indian Tonic
6 cl pomarančového džúsu
5 cl tequily
5 cl grenadíny
granátové jablko

Postup: Zmiešajte spolu džús, Indian Tonic a tequilu. Nalejte do formy a opatrne prilejte grenadínu.
Na dekoráciu môžete ešte pridať do formy niekoľko guľôčok granátového jablka. Vložte
do mrazničky a čakajte minimálne tri hodiny.

 

Aperol Spritz

Na 2-3 porcie potrebujete:
formu na nanuky
20 cl Schweppes Bitter Lemon
5 cl likéru Aperol
plátky pomaranča
mätu

Postup: Zmiešajte všetky tekuté ingrediencie dokopy a nalejete
do formy. Zaujímavý vzhľad nanuku dosiahnete tak, že pridáte do formy plátky pomaranča a mäty. Vložte do mrazničky a čakajte minimálne tri hodiny.

 

Gin Tonic

Na 2-3 porcie potrebujete:
16 cl Schweppes Indian Tonic
5 cl ginu
šťavu z jednej limety
plátky limety a uhorky na ozdobu

Postup: Zmiešajte všetky tekuté ingrediencie dokopy a nalejete
do formy. Keď vložíte do formy spolu s tekutinou aj plátky uhorky a limety, dodáte nanukom lákavý vzhľad. Vložte do mrazničky a čakajte minimálne tri hodiny.

Na zdravie!

Zdroj: Kika