Vychutnajte si letné párty a grilovačky všetkými zmyslami

Letné dni a s nimi spojený čas grilovačiek, opekačiek a iných akcií pod holým nebom sa blíži. Ako si ho vychutnať tak, aby šlo o pôžitok pre všetky zmysly?

 

Vôňa a chuť pečeného mäska, k tomu čerstvá chrumkavá zelenina, veselý rozhovor s tónmi obľúbenej hudby v pozadí, to všetko počas príjemne teplého večera… Čaro letných grilovačiek rozhodne spočíva aj v tom, že ich dokážeme vnímať všetkými zmyslami – a aj vďaka tomu si ich potom tak dlho pamätáme, a tak veľmi sa na toto obdobie po dlhej zime následne tešíme.

A tak, ako si ľudia nedokážu predstaviť grilovačku bez chutného jedla, nezaobíde sa ani bez dobrého prípitku, ktorý dokáže podčiarknuť príjemné chvíle, zvýrazniť chuť grilovaného jedla a dokonca môže pomôcť pri trávení ako digestívum. Ak siahnete po nápoji so zaujímavou chuťou a arómou, zážitok bude o to intenzívnejší. Čo by ste povedali na krásne jantárový, kde chuť kvalitného vínneho destilátu dopĺňa pravý slovenský med a vo vôni zacítite okrem vanilky aj nádych sušeného ovocia? Karpatské KB je už roky obľúbenou voľbou a jeho zaujímavá chuť a aróma sa bude perfektnesnúbiť s atmosférou grilovačkovej sezóny. Okrem klasického Karpatského KB (známe „KKB-čko“) v kolekcii nájdete aj Karpatské KB Hruška s priamočiarou chuťou zrelej hrušky či korenisté spojenie Karpatské KB Škorica Klinček s intenzívnejšou korenistou chuťou a arómou, ktoré pošteklia všetky zmysly.

 

Pre každého podľa svojho gusta

Pri spoločnej grilovačke majú ľudia rôzne preferencie pokiaľ ide o jedlo – niekto nedá dopustiť na steaky, iní si najviac vychutnávajú marinované kuracie kúsky, u klasikov nemôžu hýbať tradičné špekáčiky a pre vegetariánov zas grilovaná zelenina. Rovnako rôznorodé sú preferencie aj pokiaľ ide o drinky. V kolekcii Karpatské KB preto nájdete hneď tri rôzne príchute – klasické Karpatské KB, Karpatské KB Hruška a Karpatské KB Škorica Klinček. Záleží už len na hosťoch, či uprednostnia klasiku, ovocné alebo korenisté tóny.

Už dávno neplatí, že grilovanie je vyslovene mužskou záležitosťou, je však pravda, že páni si postávanie pri rozpálenom grile užívajú o čosi viac. Aj vy ste si práve predstavili partiu postávajúcu pri grile a vymieňajúcu si svoje – nielen grilovacie – tipy? Poctivé obracanie mäska a zabezpečenie optimálneho ohňa skvelo doplní pohárik klasického Karpatského KB v ruke. A ak sa rozhodnú pre niečo špeciálnejšie, skvelou voľbou bude spojenie klasického „KKB-čka“ a hruškového destilátu a príjemnou vôňou a výraznou chuťou hrušiek. Tí, ktorí preferujú korenisté chute zas môžu vyskúšať spojenie“KKB-čka“ so škoricou a klinčekmi, ktoré ponúka nevšedný rozmer vôní a chutí.

S KKB si však grilovačku užijú aj dámy, či už sa zapoja do príprav pokrmov alebo sa tentoraz nechajú obslúžiť – napríklad aj miešanými drinkmi, do ktorých môžete pridať klasické či ochutené KKB. Staviť môžete na tradičné obľúbené drinky alebo si namiešať miešaný drink podľa vlastných preferencií. Klasická, ovocná či korenistá chuť KKB-čka pomôžu vytvoriť množstvo zaujímavých variantov drinku. No skvele sa budú hodiť aj samostatne, vychutnať napríklad k šálke kávy.

 

K jedlu aj do jedla

Alkohol a jedlo, to je základ mnohých zaujímavých kombinácií, ktoré pošteklia chuťové poháriky. Každý gastronomický fajnšmeker vie, že doladenie alkoholu na mieru k jedlu dokáže zážitok povzniesť na vyššiu úroveň. Plná chuť KKB skvele podčiarkne chuť grilovaných dobrôt.

Karpatské KB však ponúka aj rôzne ďalšie možnosti využitia, ktoré oceníte aj pri príprave jedál doma v kuchyni či vonku na grile. Pripravte si grilované kuracie stehienka v marináde s paradajkovým pyré a Karpatským KB, na grile pripravené bravčové rebierka s hruškami podčiarkne omáčka s Karpatským KB Hruška a ku grilovaným dobrotám sa bude skvelé hodiť aj cibuľové čatní so slaninkou zvýraznené klasickým „KB-čkom“. Všetky zaujímavé recepty nájdete na www.karpatskebrandy.sk.

Zdroj: Silvia P.