Vychádza román Povedať prepáč nestačí

Spisovateľke Silvii Koscelanskej-Hajdučekovej vychádza už štvrtý román. Kniha s názvom Povedať prepáč nestačí je ako stvorená na jesenné čítanie po dekou. A o čom je?

Život je jednoduchý, ak sa máme o koho oprieť, ale ťažký, keď sa nám osud začne škeriť do tváre – zamýšľa sa Alexandra. Po smrti babičky, ktorá sa o ňu starala, príde o všetko. Stratí nielen domov, ale navyše ju jej dôverná priateľka Júlia nechutným spôsobom zradí. Alexandra, nahnevaná na celý svet, sa rozhodne pretrhnúť všetky nitky so Slovenskom a odíde do Prahy. Tam si nájde prácu aj nový domov, ale nie lásku. Srdce, pošramotené ľudskou zlobou, sa bojí otvoriť novému vzťahu, až kým sa nezoznámi s Pavlom, ktorý sa do nej zamiluje. Keď k nemu konečne pocíti dôveru a nechá vstúpiť do svojho života novú lásku, osud sa s ňou znova nepekne pohrá… Nemilosrdne jej dá najavo, že je už neskoro. Alexandru zlomí aj táto skúsenosť, no podnieti ju k tomu, aby sa rozhodla skončiť so zlobou a po dvadsiatich rokoch napísala Júlii list, v ktorom ju požiada o stretnutie. Zdá sa, že návrat domov bude príjemnejší než jej odchod. Lenže karty sa poriadne zamiešajú a na povrch vyplávajú tajomstvá, o ktorých Alexandra ani netušila…
Autorka ku knihe dopĺňa: „Určite sme sa viacerí stretli so situáciou, že ženy dokážu byť aj mrchy. O to viac to bolí, ak vás nechutným spôsobom zradí najlepšia priateľka, lebo pozerá už len na svoje blaho. Niektorí svoju bolesť premietnu do žiaľu, iní do trpkosti. Moja hlavná hrdinka Alexandra zanevrela na ľudí aj lásku a riešila to útekom z Košíc do Prahy. Nemala vlastne ani čo stratiť, rodina ju vyhodila na ulicu, priateľ zradil, srdce skamenelo. Ako sa ďalej prebíjala životom, aké rany jej osud ešte uštedril a kedy prestala piť povestný kalich horkosti sa dozvie každý, kto po tomto románe siahne,“ uzatvára Silvia (na snímke).

Vydavateľstvo: Motýľ